Профил на менаџерот: Diego Alvarez Di Salvo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Diego Alvarez Di Salvo
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 25, 2011
Последна интеракција: Јул 13 2019, 13:59:49
Постови на форумот:237  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (779)
Освоени поени:0 (1104)
Победи:0 (21)
Подиуми:0 (88)
Пол-позиции:0 (25)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: - (1.42)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

24% отклучени

(86/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Diego Alvarez Di Salvo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 4
Број на најавувања:12519
Време поминато на ГПРО:2680 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
71 P-24 38 0 0 0 0 0 1 0 - 10735 Yokomama $64.805.963 Пензиониран
70 A-54 4 1 8 0 3 76 16 4.75 W 3828 Pipirelli $99.731.986 Промовиран
69 A-54 13 0 0 0 1 14 16 0.88 QF 4051 Pipirelli $99.987.886 Задржи група
68 A-54 13 0 1 0 0 9 16 0.56 R1 4105 Pipirelli $79.737.309 Задржи група
67 A-54 17 0 0 0 0 6 16 0.38 R1 4704 Pipirelli $44.889.431 Задржи група
66 A-54 20 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 4059 Pipirelli $38.355.793 Задржи група
65 P-25 28 0 0 0 0 3 14 0.21 R1 5154 Yokomama $48.612.462 Испаднат
64 P-25 9 0 1 0 0 20 16 1.25 R2 3115 Yokomama $63.198.365 Задржи група
63 P-25 21 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 631 Yokomama $73.695.485 Задржи група
62 P-25 23 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 3163 Yokomama $127.511.734 Задржи група
61 P-25 19 0 0 0 0 8 16 0.5 R1 3504 Yokomama $133.674.614 Задржи група
60 P-25 13 1 1 0 0 13 17 0.76 R1 307 Dunnolop $145.643.587 Задржи група
59 A-6 2 2 11 7 2 105 17 6.18 SF 2035 Pipirelli $167.193.724 Промовиран
58 A-6 8 1 2 0 0 37 17 2.18 R1 1214 Pipirelli $216.767.028 Задржи група
57 A-6 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 3905 Pipirelli $215.576.468 Задржи група
56 A-6 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 4037 Pipirelli $187.982.726 Задржи група
55 A-6 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2127 Pipirelli $178.101.262 Задржи група
54 A-6 14 0 2 1 1 16 17 0.94 R1 2459 Pipirelli $167.884.026 Задржи група
53 A-6 4 1 6 5 4 70 17 4.12 SF 4525 Pipirelli $151.315.003 Задржи група
52 A-6 14 0 0 0 0 11 17 0.65 - 1361 Pipirelli $142.825.140 Задржи група
51 A-6 7 0 3 0 0 40 16 2.5 R1 - Pipirelli $168.573.314 Задржи група
50 A-6 21 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Pipirelli $133.763.958 Задржи група
49 A-6 12 1 1 1 0 15 16 0.94 R1 - Pipirelli $153.237.187 Задржи група
48 A-6 7 0 3 2 0 51 17 3 QF 595 Pipirelli $141.672.974 Задржи група
47 A-6 22 0 0 0 0 9 17 0.53 QF ? Pipirelli $105.341.285 Задржи група
46 A-6 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1234 Pipirelli $86.648.900 Задржи група
45 A-6 22 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $20.165.664 Задржи група
44 P-11 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 518 Avonn $32.664.509 Испаднат
43 P-11 21 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? Badyear $16.931.460 Задржи група
42 A-111 2 2 8 0 0 77 17 4.53 SF ? Pipirelli $119.053.532 Промовиран
41 A-111 8 0 2 0 0 22 17 1.29 QF 1565 Pipirelli $91.089.231 Задржи група
40 A-111 21 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 1542 Pipirelli $36.521.468 Задржи група
39 P-9 32 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $83.297.973 Испаднат
38 A-26 3 0 5 4 0 58 17 3.41 R1 ? Pipirelli $137.093.253 Промовиран
37 A-26 18 0 0 0 0 15 16 0.94 R1 - Pipirelli $92.338.444 Задржи група
36 A-26 23 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1153 Pipirelli $54.834.916 Задржи група
35 R-314 3 1 8 2 0 91 17 5.35 F ? Pipirelli $49.466.416 Промовиран
34 A-44 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-22.861.678 Испаднат
33 A-44 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 631 Pipirelli $10.345.724 Задржи група
32 A-44 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 845 Pipirelli $22.695.162 Задржи група
31 R-322 1 10 14 3 2 135 17 7.94 W 963 Pipirelli $42.888.477 Промовиран
30 A-59 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 793 Pipirelli $-21.584.233 Испаднат
29 R-75 3 1 5 0 0 76 17 4.47 R1 1833 Pipirelli $19.722.685 Промовиран
28 R-75 6 0 5 0 0 54 17 3.18 R2 1819 Pipirelli $-22.295.758 Задржи група
27 R-75 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 2450 Pipirelli $-12.008.078 Задржи група
26 R-75 17 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 - Pipirelli $3.154.494 Задржи група
25 R-75 18 0 0 0 0 6 16 0.38 R1 - Pipirelli $-5.353.739 Задржи група
24 R-75 19 0 0 0 0 1 14 0.07 - - Pipirelli $-2.243.119 Задржи група