Профил на менаџерот: Jani Syrjäläinen

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Jani Syrjäläinen
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 21, 2008
Последна интеракција: Вчера во 20:28:53
Постови на форумот:1554  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (1287)
Освоени поени:24 (2837)
Победи:0 (112)
Подиуми:3 (255)
Пол-позиции:0 (120)
Најбрзи круга:0 (87)
Просечно поени/трка: 3.43 (2.2)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 9, 2008)
Достигнувања:

61% отклучени

(222/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jani Syrjäläinen Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:jbutton7
 Twitter:
 Skype:jbutt0n7

Основни информации

Прво ГП: Сезона 8, Трка 10
Број на најавувања:30759
Време поминато на ГПРО:14239 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Niki Ertl (228)
Технички Директор: Colin Stubbs (145)
Екипа во целост:45
Гуми: Bridgerock
Име на тим: JButton Racing
Екипен пласман:41
Поени на тимот:186.2667

Спонзори

Nolen (M1) - 15 трки
Longinas (M1) - 14 трки
Sega Sammy Stock (M1) - 9 трки
Christian Dyor (P21) - 5 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Jani Syrjäläinen (Последна обнова: Апр 29 2015, 02:16:43)
First ever manager to retain in Elite with noble Pirelli tires!