Профил на менаџерот: Vincenzo Ditommaso

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Vincenzo Ditommaso
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 3, 2011
Последна интеракција: Вчера во 10:49:50
Постови на форумот:426  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (548)
Освоени поени:6 (947)
Победи:0 (27)
Подиуми:1 (82)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (29)
Просечно поени/трка: 0.38 (1.73)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 2, 2014)
Достигнувања:

29% отклучени

(103/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Vincenzo Ditommaso Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 8
Број на најавувања:6173
Време поминато на ГПРО:1557.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 3
Позиција во сезоната:16
Пари: $?.???.???
Возач: Robert Priaulx (166)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:36
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Folgore Sport Team
Екипен пласман:144
Поени на тимот:313.9337

Спонзори

Yahuu (P4) - 13 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Vincenzo Ditommaso (Последна обнова: Мар 18 2016, 11:42:37)
-S51: Winner of Italian AMA challenge