Профил на менаџерот: Dominiek Van West

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Dominiek Van West
Држава: Белгија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 15, 2006
Последна интеракција: Денес во 00:59:29
Постови на форумот:562  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (1199)
Освоени поени:10 (2138)
Победи:1 (52)
Подиуми:1 (163)
Пол-позиции:0 (65)
Најбрзи круга:0 (42)
Просечно поени/трка: 3.33 (1.78)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 15, 2007)
Достигнувања:

47% отклучени

(174/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dominiek Van West Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 1, Трка 1
Број на најавувања:31054
Време поминато на ГПРО:15133.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Dan Evans (219)
Технички Директор: Luca Adami (194)
Екипа во целост:51
Гуми: Hancock
Име на тим: Victorious Secret
Екипен пласман:12
Поени на тимот:111.8668

Спонзори

Jim Tools (M5) - 2 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 Elite 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 10 Hancock $78.996.977 Задржи група
86 Elite 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 12 Michelini $116.311.189 Задржи група
85 M-5 1 2 7 1 4 83 17 4.88 QF 30 Yokomama $205.110.818 Промовиран
84 M-5 7 1 2 0 0 26 17 1.53 R1 44 Yokomama $151.667.500 Задржи група
83 M-5 5 2 4 0 0 39 17 2.29 SF 41 Badyear $121.063.522 Задржи група
82 M-5 8 0 2 1 0 31 17 1.82 R1 55 Yokomama $99.361.927 Задржи група
81 M-5 10 0 1 0 0 17 17 1 R2 62 Yokomama $87.361.742 Задржи група
80 M-5 11 0 2 0 1 22 17 1.29 R2 92 Yokomama $115.143.502 Задржи група
79 M-5 12 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 53 Yokomama $136.594.085 Задржи група
78 M-5 11 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 261 Yokomama $142.893.387 Задржи група
77 P-22 1 7 12 11 5 130 17 7.65 W 67 Yokomama $204.459.459 Промовиран
76 P-22 6 1 5 3 2 54 17 3.18 QF 201 Yokomama $181.404.745 Задржи група
75 P-22 9 0 1 0 0 24 17 1.41 QF 187 Yokomama $180.129.246 Задржи група
74 P-22 8 1 1 1 1 24 17 1.41 QF 268 Yokomama $141.130.976 Задржи група
73 P-22 7 1 2 1 1 26 17 1.53 R2 189 Yokomama $144.171.987 Задржи група
72 P-22 7 0 3 0 1 31 17 1.82 SF 304 Yokomama $119.219.213 Задржи група
71 P-22 11 0 1 0 0 26 17 1.53 SF 278 Yokomama $91.998.451 Задржи група
70 P-22 7 0 3 1 0 32 17 1.88 QF 210 Yokomama $74.569.901 Задржи група
69 P-22 4 0 4 0 0 39 17 2.29 F 912 Yokomama $56.790.875 Задржи група
68 P-22 10 1 1 0 0 24 17 1.41 R1 567 Yokomama $28.019.423 Задржи група
67 M-4 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 1241 Yokomama $12.922.579 Испаднат
66 M-4 16 0 1 0 1 17 17 1 R1 222 Contimental $18.790.249 Задржи група
65 Elite 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 201 Contimental $-1.934.637 Испаднат
64 Elite 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1160 Hancock $12.544.500 Задржи група
63 M-1 2 3 8 4 3 93 17 5.47 QF 13 Dunnolop $48.909.222 Промовиран
62 M-1 9 0 1 0 0 23 17 1.35 R1 81 Dunnolop $50.108.650 Задржи група
61 P-17 1 6 12 2 1 110 17 6.47 F 655 Dunnolop $120.080.610 Промовиран
60 P-17 10 0 2 0 1 22 17 1.29 R1 302 Dunnolop $85.644.818 Задржи група
59 A-14 1 4 11 7 5 103 17 6.06 F 2926 Pipirelli $123.313.043 Промовиран
58 A-14 10 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 4696 Pipirelli $63.843.415 Задржи група
57 A-14 16 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 3066 Pipirelli $98.917.354 Задржи група
56 A-14 16 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1941 Pipirelli $49.098.361 Задржи група
55 A-14 7 0 1 2 0 33 17 1.94 QF 1112 Pipirelli $78.822.888 Задржи група
54 A-14 4 0 2 2 0 54 17 3.18 R2 1473 Pipirelli $54.684.754 Задржи група
53 A-14 9 0 0 0 0 34 17 2 R1 667 Pipirelli $49.665.701 Задржи група
52 A-14 8 0 2 0 0 39 17 2.29 QF 575 Pipirelli $33.755.870 Задржи група
51 A-14 13 0 1 0 0 17 17 1 R2 707 Pipirelli $18.126.379 Задржи група
50 A-14 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $17.606.035 Задржи група
49 A-14 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1127 Pipirelli $18.393.055 Задржи група
48 A-14 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1003 Pipirelli $26.428.424 Задржи група
47 A-14 10 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 ? Pipirelli $35.081.299 Задржи група
46 A-14 17 0 1 1 0 11 17 0.65 QF 849 Pipirelli $29.143.743 Задржи група
45 P-7 21 0 1 0 1 6 17 0.35 R1 ? Avonn $-1.679.717 Испаднат
44 M-4 36 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Avonn $16.057.562 Испаднат
43 M-4 16 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 57 Dunnolop $10.865.872 Задржи група
42 P-21 3 6 6 2 5 84 17 4.94 SF ? Dunnolop $34.880.825 Промовиран
41 P-21 18 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 194 Avonn $23.717.801 Задржи група
40 P-21 18 0 0 0 1 9 17 0.53 R1 ? Avonn $48.280.224 Задржи група
39 P-21 5 1 3 0 1 49 17 2.88 W ? Avonn $37.736.790 Задржи група
38 P-21 10 0 1 0 1 23 17 1.35 - 226 Yokomama $29.433.362 Задржи група
37 P-21 14 0 1 1 0 15 17 0.88 R2 289 Yokomama $58.089.379 Задржи група
36 A-60 1 5 12 10 2 119 17 7 W ? Pipirelli $79.234.710 Промовиран
35 A-60 10 0 1 0 0 17 17 1 R2 518 Pipirelli $70.067.201 Задржи група
34 A-60 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 ? Pipirelli $72.070.200 Задржи група
33 A-60 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $47.295.971 Задржи група
32 R-345 1 5 12 10 0 116 17 6.82 W ? Pipirelli $53.124.771 Промовиран*
31 A-60 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-28.187.617 Испаднат
30 R-272 2 1 10 0 0 86 17 5.06 F ? Pipirelli $41.297.758 Промовиран
29 A-33 27 0 0 0 0 0 16 0 QF - Pipirelli $-5.101.548 Испаднат
28 A-33 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 535 Pipirelli $37.918.167 Задржи група
27 A-33 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 741 Pipirelli $30.298.014 Задржи група
26 R-158 2 3 5 5 0 84 17 4.94 W 1220 Pipirelli $48.547.483 Промовиран
25 R-158 10 1 1 0 0 24 17 1.41 R1 1937 Pipirelli $-23.854.281 Задржи група
9-24 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
8 A-6 26 0 0 0 0 0 8 0 - - blank $24.997.518 Пензиониран
7 A-6 14 0 0 0 0 8 17 0.47 - ? blank $842.808 Задржи група
6 A-6 7 0 2 0 0 28 16 1.75 - - blank $29.187.507 Задржи група
5 A-6 27 0 0 0 0 0 17 0 - 155 blank $41.789.715 Задржи група
4 A-6 18 0 0 0 0 5 17 0.29 - 145 blank $17.791.068 Задржи група
3 R-24 6 0 2 0 1 40 17 2.35 - 198 blank $21.361.533 Промовиран
2 R-24 7 0 1 0 2 32 17 1.88 - ? blank $-15.407.863 Задржи група
1 R-24 7 0 4 0 2 36 17 2.12 - ? blank $-20.267.833 Задржи група