Профил на менаџерот: Cristian Vina

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Cristian Vina
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 10, 2011
Последна интеракција: Апр 26 2019, 22:12:02
Постови на форумот:12  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (764)
Освоени поени:0 (1297)
Победи:0 (37)
Подиуми:0 (109)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: - (1.7)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

29% отклучени

(102/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Cristian Vina Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 8
Број на најавувања:8738
Време поминато на ГПРО:2861.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
70-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
69 A-79 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 2451 Pipirelli $18.355.190 Испаднат
68 P-24 29 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 583 Yokomama $26.937.962 Испаднат
67 A-92 3 2 7 0 1 70 17 4.12 F 899 Pipirelli $39.259.696 Промовиран
66 A-92 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1518 Pipirelli $25.262.113 Задржи група
65 A-92 23 0 0 0 0 1 17 0.06 - 1666 Pipirelli $20.751.846 Задржи група
64 R-129 1 9 13 3 0 136 17 8 W 2756 Pipirelli $51.952.892 Промовиран
63 A-98 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 5363 Pipirelli $6.493.155 Спец пот
62 P-22 16 1 1 0 1 10 12 0.83 R2 6679 Contimental $-39.877.284 Испаднат
61 P-22 21 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 6009 Contimental $4.166.454 Задржи група
60 A-62 2 2 6 0 0 69 17 4.06 QF 3704 Pipirelli $30.211.657 Промовиран
59 A-62 24 0 0 0 0 0 17 0 R2 1652 Pipirelli $25.259.453 Задржи група
58 A-62 28 0 0 0 0 0 16 0 R1 5019 Pipirelli $19.613.886 Задржи група
57 A-62 19 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 5062 Pipirelli $8.977.030 Задржи група
56 P-11 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2477 Dunnolop $5.311.190 Испаднат
55 A-26 2 4 8 4 3 89 17 5.24 W 846 Pipirelli $29.540.843 Промовиран
54 A-26 6 0 4 0 3 50 17 2.94 SF 4181 Pipirelli $42.397.126 Задржи група
53 A-26 16 0 1 0 0 7 14 0.5 R2 6869 Pipirelli $33.776.598 Задржи група
52 A-26 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1363 Pipirelli $22.505.008 Задржи група
51 A-26 23 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $9.631.533 Задржи група
50 P-19 38 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $-6.620.580 Испаднат
49 A-27 3 0 8 0 0 71 17 4.18 QF 625 Pipirelli $34.157.037 Промовиран
48 A-27 12 0 0 0 0 17 17 1 QF ? Pipirelli $20.627.810 Задржи група
47 A-27 19 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 ? Pipirelli $27.178.005 Задржи група
46 R-17 1 9 15 2 2 132 17 7.76 F ? Pipirelli $25.255.028 Промовиран
45 A-24 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-5.570.209 Испаднат
44 P-24 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $4.058.153 Испаднат
43 A-2 2 3 6 0 0 67 17 3.94 QF 671 Pipirelli $25.518.399 Промовиран
42 A-2 23 0 0 0 0 6 17 0.35 F ? Pipirelli $17.381.771 Задржи група
41 A-2 7 1 3 0 0 32 17 1.88 QF ? Pipirelli $9.768.474 Задржи група
40 A-2 13 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 ? Pipirelli $11.581.964 Задржи група
39 A-2 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $20.852.454 Задржи група
38 R-137 7 0 4 8 1 56 17 3.29 R2 ? Pipirelli $18.879.659 Промовиран*
37 R-380 7 1 2 1 0 40 17 2.35 F 2110 Pipirelli $-23.905.491 Задржи група
36 R-380 18 0 0 0 0 10 16 0.62 R1 - Pipirelli $3.347.359 Задржи група
35 A-29 33 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $8.728.885 Испаднат
34 R-281 4 0 5 0 0 62 17 3.65 R1 ? Pipirelli $13.439.210 Промовиран*
33 R-281 5 1 2 0 0 44 17 2.59 QF 1593 Pipirelli $-17.996.069 Задржи група
32 A-64 31 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 857 Pipirelli $5.835.019 Испаднат
31 R-188 2 0 10 0 0 84 17 4.94 SF ? Pipirelli $25.975.303 Промовиран
30 R-188 7 0 2 0 0 39 17 2.29 R2 1983 Pipirelli $-22.354.261 Задржи група
29 A-17 32 0 0 0 0 0 17 0 - 1987 Pipirelli $-9.044.886 Испаднат
28 A-17 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $7.450.931 Задржи група
27 R-112 2 3 6 0 1 82 17 4.82 SF ? Pipirelli $2.770.710 Промовиран
26 R-112 8 1 2 0 3 38 17 2.24 R2 ? Pipirelli $-8.603.062 Задржи група
25 A-9 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-11.566.404 Испаднат
24 R-197 5 0 3 0 0 37 10 3.7 - - Pipirelli $1.757.250 Промовиран