Профил на менаџерот: Fernando López

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Fernando López
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 14, 2011
Последна интеракција: Денес во 01:23:37
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (446)
Освоени поени:0 (963)
Победи:0 (29)
Подиуми:0 (81)
Пол-позиции:0 (39)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: 0 (2.16)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

29% отклучени

(104/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fernando López Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 9
Број на најавувања:5122
Време поминато на ГПРО:1596.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 39
Позиција во сезоната:23
Пари: $??.???.???
Возач: Pierre Schneider (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: CHAPA CHAPA RACING TEAM
Екипен пласман:26
Поени на тимот:179.3168

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Fernando López (Последна обнова: Јул 1 2020, 01:38:18)
(*)Temporada 24- Fecha N° 9 comencé mi experiencia sin lograr nada satisfactorio, y me unió al equipo Seat F1 Team.
(*)Temporada 27- Ascendi a Amateur en 4ta posición con 56 puntos, me cambie al equipo Pasión F1 Team.
(*)Temporada 28- Me unió al equipo GP4-Argentina Team.
(*)Temporada 31- Ascendi a Amateur en 3era posición con 76 puntos.
(*)Temporada 33- Ascendi a Amateur en 1era posición con 100 puntos.
(*)Temporada 37- Termine en los puntos desde la fecha 1 hasta la fecha 17 sumando 75 puntos.
(*)Temporada 37- Ascendí a Amateur en 2do posición con 75 puntos.
(*)Temporada 38- Descendí a Rookie y me uní al equipo Argentina GPRO Racing.
(*)Temporada 39- Ascendí a Amateur en la 4to posición con 65 puntos.
(*)Temporada 40- En Amateur me retire hasta la temporada 52 incluida y me abandone el equipo Argentina GPRO Racing.
(*)Temporada 53- Termine en el 8vo puesto sumando 24 puntos, solo corrí 6 carreras y me retire en la temporada 54 hasta 65 incluida.
(*)Temporada 66- Comencé en la fecha 13 de la temporada, termine en el puesto 13 con 3 puntos con el equipo Chapa Chapa Racing Team.
(*)Temporada 67- Comencé la temporada en rookie en el equipo Chapa Chapa Racing Team, termine en el primer puesto con 160 puntos y conseguí el ascenso a Amateur.
(*)Temporada 68- En amateur logre la permanencia con 18 puntos en el puesto N° 11.
(*)Temporada 69- En amateur logre la permanencia con 14 puntos en el puesto N° 12.
(*)Temporada 70- En amateur logre la permanencia con 16 puntos en el puesto N° 13.
(*)Temporada 71- En amateur logre la permanencia con 35 puntos en el puesto N° 7.
(*)Temporada 72- Ascendí a Pro en la 3era posición con 105 puntos.
(*)Temporada 73- Ascendi a Máster en la 2da posición con 87 puntos.
(*)Temporada 74- Descendí a Pro.
(*)Temporada 77- Descendí a Amateur.