Профил на менаџерот: Martin Hör

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Martin Hör
Држава: Австрија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 29, 2008
Последна интеракција: Денес во 13:37:39
Постови на форумот:16  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (263)
Освоени поени:79 (591)
Победи:1 (15)
Подиуми:8 (48)
Пол-позиции:0 (23)
Најбрзи круга:1 (11)
Просечно поени/трка: 5.27 (2.25)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

22% отклучени

(82/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Martin Hör Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 9, Трка 1
Број на најавувања:3168
Време поминато на ГПРО:913.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 62
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Michael Doornbos (134)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:20
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Austrian Racing-Club
Екипен пласман:172
Поени на тимот:276.9334

Спонзори

L'Orial (A62) - 18 трки
Rohm and Rabit (A62) - 8 трки
Schwappes (R115) - 1 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-62 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 3329 Pipirelli $43.676.058 Задржи група
86 A-62 22 0 0 0 0 0 17 0 - 3166 Pipirelli $68.721.354 Задржи група
85 R-115 1 12 14 15 5 148 17 8.71 W 1892 Pipirelli $48.109.398 Промовиран
84 R-115 6 1 5 6 3 45 17 2.65 R2 3857 Pipirelli $-26.818.190 Задржи група
83 R-115 7 0 2 0 0 41 17 2.41 SF 3427 Pipirelli $-25.946.198 Задржи група
82 A-45 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 2519 Pipirelli $-17.707.847 Испаднат
81 R-127 3 1 8 0 0 80 17 4.71 SF 2708 Pipirelli $45.478.188 Промовиран
80 R-127 5 0 2 2 0 60 17 3.53 R2 3299 Pipirelli $14.219.545 Задржи група
79 R-127 14 0 0 0 0 4 1 4 - 7103 Pipirelli $-5.882.499 Задржи група
78 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
77 R-47 26 0 0 0 0 0 2 0 R1 10015 Pipirelli $11.803.915 Задржи група
76 R-47 20 0 0 0 0 0 2 0 - 7148 Pipirelli $1.521.501 Задржи група
66-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 R-135 18 0 0 0 0 5 6 0.83 R2 11116 Pipirelli $-3.255.855 Задржи група
64 R-135 23 0 0 0 0 0 5 0 R2 9805 Pipirelli $3.570.155 Задржи група
63 R-135 11 0 0 0 0 10 11 0.91 R2 7101 Pipirelli $5.890.098 Задржи група
62 R-135 9 0 2 0 0 28 17 1.65 R2 4728 Pipirelli $8.894.547 Задржи група
61 R-135 20 0 0 0 0 5 10 0.5 - 7384 Pipirelli $6.594.696 Задржи група
54-60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-252 8 0 5 0 0 37 12 3.08 SF 8484 Pipirelli $9.114.476 Задржи група
52 R-252 14 0 1 0 2 12 8 1.5 - - Pipirelli $-16.580.976 Задржи група
35-51 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 R-84 17 0 1 0 0 8 15 0.53 R2 - Pipirelli $-1.912.181 Задржи група
11-33 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
10 R-37 38 0 0 0 0 0 8 0 - - blank $12.795.000 Задржи група
9 R-69 17 0 0 0 0 5 11 0.45 - - blank $-13.424.679 Задржи група