Профил на менаџерот: Lucas Sousa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Lucas Sousa
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 19, 2011
Последна интеракција: Денес во 16:16:05
Постови на форумот:27  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (789)
Освоени поени:0 (1410)
Победи:0 (44)
Подиуми:0 (108)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:0 (40)
Просечно поени/трка: - (1.79)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

38% отклучени

(142/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Lucas Sousa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:luucaspereira
 Twitter:
 Skype:lucas.pe.sousa1

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 11
Број на најавувања:7238
Време поминато на ГПРО:1395 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 10
Позиција во сезоната:16
Пари: $??.???.???
Возач: Daniel Capello (155)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:33
Гуми: blank
Име на тим: Wolf Renault Racing
Екипен пласман:349
Поени на тимот:0

Спонзори

Wallie (A6) - 23 трки
Spepsi (A6) - 14 трки
Flextonics (A6) - 3 трки
McDonaldDuck's (P6) - 3 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 P-10 8 1 2 0 0 23 17 1.35 R1 453 Dunnolop $50.423.039 Задржи група
87 A-6 1 15 16 16 11 158 17 9.29 W 520 Pipirelli $127.167.379 Промовиран
86 A-6 6 0 1 0 0 33 17 1.94 R2 951 Pipirelli $21.159.957 Задржи група
85 P-6 8 2 2 0 0 32 17 1.88 R2 864 Dunnolop $-10.252.839 Испаднат
84 P-6 8 0 3 0 2 28 17 1.65 R2 430 Dunnolop $24.004.044 Задржи група
83 A-73 4 0 4 0 0 78 17 4.59 SF 911 Pipirelli $55.927.654 Промовиран
82 A-73 10 1 3 0 0 41 17 2.41 R1 1872 Pipirelli $40.036.558 Задржи група
81 P-18 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1869 Dunnolop $-18.161.701 Испаднат
80 P-18 23 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 449 Yokomama $4.734.603 Задржи група
79 P-18 12 1 1 0 0 16 17 0.94 R2 3930 Yokomama $4.427.927 Задржи група
78 P-18 5 1 6 0 2 58 17 3.41 QF 137 Yokomama $35.922.096 Задржи група
77 P-18 15 0 1 0 2 13 17 0.76 R1 3924 Yokomama $63.698.815 Задржи група
76 A-49 1 8 13 1 9 130 17 7.65 W 624 Pipirelli $106.137.413 Промовиран
75 A-49 5 1 4 0 0 54 17 3.18 SF 1079 Pipirelli $73.133.144 Задржи група
74 A-49 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 2009 Pipirelli $101.588.716 Задржи група
73 R-177 1 7 13 5 5 125 17 7.35 W 2751 Pipirelli $43.121.086 Промовиран
72 R-177 6 1 1 0 1 40 17 2.35 R2 4303 Pipirelli $-17.370.417 Задржи група
71 P-14 33 0 0 0 0 0 17 0 - 2901 Contimental $-1.452.594 Спец пот
70 P-14 12 0 0 0 1 12 17 0.71 R1 3183 Contimental $2.046.303 Задржи група
69 P-14 26 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 3652 Dunnolop $26.624.047 Задржи група
68 P-14 23 0 0 0 1 8 17 0.47 - 3024 Dunnolop $11.857.897 Задржи група
67 A-74 2 2 9 1 3 91 17 5.35 W 1045 Pipirelli $27.883.673 Промовиран
66 A-74 5 1 3 0 1 66 17 3.88 QF 817 Pipirelli $11.400.882 Задржи група
65 A-74 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2100 Pipirelli $5.337.365 Задржи група
64 A-95 19 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 4164 Pipirelli $23.233.196 Задржи група
63 A-95 24 0 0 0 1 0 17 0 R2 5386 Pipirelli $54.111.807 Задржи група
62 A-95 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 5789 Pipirelli $48.296.591 Задржи група
61 R-103 3 2 8 4 1 94 17 5.53 QF 3278 Pipirelli $48.636.921 Промовиран
60 R-103 7 1 2 0 0 43 17 2.53 SF 4226 Pipirelli $4.102.267 Задржи група
59 R-103 13 0 1 0 0 17 6 2.83 - 7353 Pipirelli $36.334.501 Задржи група
54-58 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 A-59 38 0 0 0 0 0 14 0 - 8506 Pipirelli $-24.219.145 Испаднат
52 A-59 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $85.150 Задржи група
51 A-59 31 0 0 0 0 0 15 0 R2 - Pipirelli $1.114.621 Задржи група
50 R-143 3 0 8 0 0 70 16 4.38 QF - Pipirelli $17.601.431 Промовиран
49 A-11 37 0 0 0 0 0 14 0 - - Pipirelli $-8.346.056 Испаднат
48 R-140 4 0 4 1 0 62 17 3.65 F ? Pipirelli $23.370.669 Промовиран
47 A-110 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-4.719.414 Испаднат
46 R-118 7 0 1 0 0 42 11 3.82 - - Pipirelli $6.059.188 Промовиран
35-45 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 R-192 20 0 0 0 0 2 11 0.18 R2 - Pipirelli $8.478.985 Задржи група
33 R-192 14 0 1 0 0 16 16 1 QF - Pipirelli $-14.112.651 Задржи група
32 R-192 22 0 0 0 0 0 15 0 QF - Pipirelli $-1.042.463 Задржи група
31 R-192 26 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $-12.275.546 Задржи група
30 R-192 14 0 1 0 0 13 15 0.87 R1 - Pipirelli $693.398 Задржи група
29 R-192 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-21.192.509 Задржи група
28 R-192 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 2138 Pipirelli $-22.101.705 Задржи група
27 R-192 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $-12.254.773 Задржи група
26 R-192 22 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-12.044.240 Задржи група
25 R-192 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-8.076.433 Задржи група
24 R-192 23 0 0 0 0 0 7 0 - - Pipirelli $1.049.464 Задржи група