Профил на менаџерот: Piotr Wechterowicz

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Piotr Wechterowicz
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 26, 2011
Последна интеракција: Денес во 14:15:44
Постови на форумот:801  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (887)
Освоени поени:107 (2113)
Победи:2 (80)
Подиуми:12 (185)
Пол-позиции:5 (105)
Најбрзи круга:0 (30)
Просечно поени/трка: 6.69 (2.38)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 18, 2011)
Достигнувања:

55% отклучени

(196/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Piotr Wechterowicz Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 13
Број на најавувања:23504
Време поминато на ГПРО:2569.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 87
Позиција во сезоната:2
Пари: $???.???.???
Возач: Scott Hulme (133)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:35
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Tiger Racing
Екипен пласман:3
Поени на тимот:688.3331

Спонзори

STIL Communications (A87) - 28 трки
PMS Bank (A87) - 9 трки
Kreaft (A87) - 8 трки
Sonie (A87) - 17 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-87 7 1 3 0 0 37 17 2.18 R2 1059 Pipirelli $157.372.634 Задржи група
74 A-87 9 0 1 3 0 22 16 1.38 QF 4130 Pipirelli $194.282.617 Задржи група
73 A-87 9 1 1 0 0 36 17 2.12 SF 1155 Pipirelli $170.295.505 Задржи група
72 A-87 8 0 3 3 0 42 17 2.47 QF 1035 Pipirelli $146.253.136 Задржи група
71 A-87 9 0 1 0 0 25 17 1.47 F 1113 Pipirelli $73.306.764 Задржи група
70 P-14 6 0 1 0 1 42 17 2.47 SF 109 Dunnolop $-2.131.856 Испаднат
69 P-14 11 1 2 0 0 18 17 1.06 - 441 Dunnolop $24.162.440 Задржи група
68 A-86 1 2 8 1 0 84 17 4.94 R2 2113 Pipirelli $152.247.872 Промовиран
67 A-86 13 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 1607 Pipirelli $74.056.002 Задржи група
66 A-86 30 0 0 0 0 0 17 0 - 2637 Pipirelli $112.203.541 Задржи група
65 A-86 17 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 2293 Pipirelli $137.646.325 Задржи група
64 A-86 13 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 1336 Pipirelli $99.475.405 Задржи група
63 A-86 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1518 Pipirelli $41.121.628 Задржи група
62 P-21 6 2 3 2 0 29 17 1.71 R1 203 Dunnolop $-1.987.470 Испаднат
61 M-3 6 1 2 2 0 31 17 1.82 R2 38 Yokomama $-274.710 Испаднат
60 M-3 16 1 1 2 0 13 17 0.76 R1 1694 Dunnolop $57.358.082 Задржи група
59 M-3 4 0 3 1 0 46 17 2.71 QF 22 Yokomama $59.563.022 Задржи група
58 M-3 6 0 4 1 1 36 17 2.12 SF 34 Dunnolop $69.687.472 Задржи група
57 M-3 9 0 1 0 0 34 17 2 R1 48 Dunnolop $62.030.742 Задржи група
56 P-20 1 9 11 12 0 123 17 7.24 W 1986 Michelini $40.848.263 Промовиран
55 A-49 1 8 14 3 3 139 17 8.18 W 325 Pipirelli $89.960.542 Промовиран
54 A-49 5 0 3 3 0 41 17 2.41 R2 873 Pipirelli $95.703.117 Задржи група
53 A-49 11 0 0 1 0 15 17 0.88 R2 921 Pipirelli $101.573.956 Задржи група
52 A-49 6 1 3 1 0 37 17 2.18 SF ? Pipirelli $130.296.941 Задржи група
51 A-49 10 0 1 0 0 17 17 1 R2 ? Pipirelli $50.930.815 Задржи група
50 P-6 3 3 7 5 0 57 17 3.35 SF 101 Dunnolop $-2.664.567 Испаднат
49 M-1 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 44 Dunnolop $12.083.519 Испаднат
48 Elite 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 429 Pipirelli $42.601.004 Испаднат
47 M-4 1 8 11 14 7 111 17 6.53 W ? Dunnolop $62.188.280 Промовиран
46 M-4 9 0 1 0 0 19 17 1.12 - 80 Avonn $54.721.813 Задржи група
45 M-4 8 0 3 1 0 31 17 1.82 SF 69 Avonn $32.475.600 Задржи група
44 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 531 Pipirelli $45.143.217 Испаднат
43 M-3 1 6 11 8 3 107 17 6.29 W ? Dunnolop $39.961.360 Промовиран
42 M-3 9 1 1 0 0 22 17 1.29 F 51 Avonn $26.822.731 Задржи група
41 Elite 37 0 0 0 0 0 17 0 - 397 Avonn $55.965.020 Испаднат
40 M-5 2 3 8 7 0 84 17 4.94 F ? Avonn $63.763.675 Промовиран
39 M-5 6 1 2 0 0 32 17 1.88 QF ? Avonn $62.138.118 Задржи група
38 M-5 4 1 3 2 1 38 17 2.24 - 95 Dunnolop $66.413.148 Задржи група
37 P-4 1 9 16 5 3 144 17 8.47 W 37 Yokomama $60.711.953 Промовиран
36 P-4 6 1 2 6 1 37 17 2.18 - 191 Yokomama $42.249.539 Задржи група
35 A-34 1 7 11 16 3 104 17 6.12 F 456 Pipirelli $92.008.942 Промовиран
34 A-34 6 1 2 0 0 31 17 1.82 R2 460 Pipirelli $31.619.991 Задржи група
33 P-7 35 0 0 0 0 0 17 0 - 801 Pipirelli $35.602.123 Испаднат
32 P-7 8 0 3 0 0 22 17 1.29 R2 ? Yokomama $16.649.233 Задржи група
31 P-7 17 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Yokomama $10.386.046 Задржи група
30 P-7 17 0 1 0 1 10 17 0.59 R1 ? Yokomama $2.169.087 Задржи група
29 A-55 3 3 9 0 4 87 17 5.12 F ? Pipirelli $46.337.631 Промовиран
28 A-55 5 1 4 0 1 41 17 2.41 SF 522 Pipirelli $26.939.223 Задржи група
27 A-55 10 1 1 1 1 15 17 0.88 R1 ? Pipirelli $11.096.066 Задржи група
26 A-55 18 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 819 Pipirelli $24.277.920 Задржи група
25 R-147 2 5 8 0 0 91 17 5.35 R2 ? Pipirelli $43.036.756 Промовиран
24 R-147 18 0 0 0 0 1 5 0.2 - - Pipirelli $5.400.409 Задржи група