Профил на менаџерот: Cliff Rajgopaul

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Mercedes MGP W01 2010
Име:Cliff Rajgopaul
Држава: Јужна Африка
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 27, 2011
Последна интеракција: Дек 6 2016, 00:50:49
Постови на форумот:618  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (355)
Освоени поени:0 (655)
Победи:0 (29)
Подиуми:0 (55)
Пол-позиции:0 (29)
Најбрзи круга:0 (25)
Просечно поени/трка: - (1.85)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 17, 2011)
Достигнувања:

32% отклучени

(113/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Cliff Rajgopaul Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 13
Број на најавувања:6110
Време поминато на ГПРО:2315.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
57-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 R-146 19 0 0 0 0 0 0 - - 12327 Pipirelli $18.564.000 Задржи група
48-55 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-162 1 8 10 10 4 107 14 7.64 F - Pipirelli $-9.602.232 Задржи група
46 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 P-14 37 0 0 0 0 0 2 0 - - Dunnolop $-66.824.805 Пензиониран
44 M-2 39 0 0 0 0 0 12 0 - - Yokomama $19.868.290 Испаднат
43 M-2 26 0 0 0 1 6 17 0.35 R2 ? Contimental $174.123 Задржи група
42 M-2 19 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 88 Avonn $17.623.386 Задржи група
41 M-2 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 208 Avonn $1.428.920 Задржи група
40 P-21 1 4 11 3 7 105 17 6.18 W 50 Contimental $46.956.697 Промовиран
39 P-21 14 1 1 0 0 15 17 0.88 R1 363 Avonn $48.644.570 Задржи група
38 P-21 14 1 2 0 0 17 17 1 R1 411 Yokomama $87.899.814 Задржи група
37 P-21 4 2 6 0 0 54 17 3.18 R1 188 Yokomama $16.406.315 Задржи група
36 P-21 5 2 2 1 1 32 17 1.88 R2 231 Yokomama $26.582.814 Задржи група
35 A-65 5 1 4 1 2 35 17 2.06 R1 702 Pipirelli $41.054.817 Промовиран
34 A-65 7 2 3 0 2 33 17 1.94 R1 998 Pipirelli $40.845.744 Задржи група
33 P-3 27 0 0 2 0 5 16 0.31 R1 - Yokomama $-15.230.549 Испаднат
32 P-3 23 0 0 0 0 3 17 0.18 - 322 Dunnolop $2.590.887 Задржи група
31 P-3 11 0 0 0 1 17 17 1 R1 ? Yokomama $8.809.435 Задржи група
30 P-3 7 0 1 0 1 22 17 1.29 - 160 Yokomama $8.010.271 Задржи група
29 P-3 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Yokomama $11.799.810 Задржи група
28 A-11 2 5 8 5 3 81 17 4.76 SF 388 Pipirelli $34.222.369 Промовиран
27 A-11 5 1 4 2 1 51 17 3 R1 ? Pipirelli $14.648.794 Задржи група
26 A-11 24 0 0 0 0 2 17 0.12 - 721 Pipirelli $8.426.795 Задржи група
25 R-232 5 1 2 5 0 47 17 2.76 QF 1827 Pipirelli $10.101.494 Промовиран
24 R-232 15 1 1 0 2 10 5 2 - - Pipirelli $-3.193.948 Задржи група