Профил на менаџерот: Paweł Parszuto

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Paweł Parszuto
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 3, 2011
Последна интеракција: Денес во 13:00:16
Постови на форумот:92  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:1 (966)
Освоени поени:0 (1620)
Победи:0 (40)
Подиуми:0 (129)
Пол-позиции:0 (34)
Најбрзи круга:0 (19)
Просечно поени/трка: 0 (1.68)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 16, 2011)
Достигнувања:

36% отклучени

(132/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Paweł Parszuto Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 15
Број на најавувања:12706
Време поминато на ГПРО:4914.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 65
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Satoru Ide (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:14
Гуми: Pipirelli
Име на тим: C.R.A.S.H. Legends
Екипен пласман:326
Поени на тимот:11.6

Спонзори

Ricohn (A65) - 27 трки
Bricksoft (A65) - 22 трки
Fujiu (A65) - 17 трки
Martina (R146) - 16 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 A-65 10 0 1 0 0 17 17 1 R2 4313 Pipirelli $18.065.554 Задржи група
81 A-65 17 0 0 0 0 7 16 0.44 - 4103 Pipirelli $15.106.157 Задржи група
80 A-65 30 0 0 0 0 0 11 0 R1 6436 Pipirelli $50.508.388 Задржи група
79 R-146 5 1 3 1 0 52 11 4.73 R2 6683 Pipirelli $48.395.285 Промовиран
78 R-146 16 0 0 0 0 3 9 0.33 R1 7161 Pipirelli $34.754.927 Задржи група
77 A-85 34 0 0 0 0 0 15 0 - 5285 Pipirelli $12.216.204 Испаднат
76 R-47 3 0 6 0 1 77 17 4.53 QF 2708 Pipirelli $38.887.435 Промовиран
75 A-54 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 2022 Pipirelli $-14.697.230 Испаднат
74 P-24 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 3719 Yokomama $6.578.372 Испаднат
73 P-24 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 722 Yokomama $11.139.131 Задржи група
72 P-24 25 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 565 Yokomama $16.669.403 Задржи група
71 P-24 24 0 0 0 0 6 17 0.35 - 429 Contimental $17.504.253 Задржи група
70 A-43 5 1 5 5 1 64 17 3.76 SF 831 Pipirelli $83.625.426 Промовиран*
69 A-43 6 0 3 2 0 36 17 2.12 R2 1132 Pipirelli $38.385.186 Задржи група
68 P-14 30 0 0 0 0 5 17 0.29 - 937 Pipirelli $34.302.563 Испаднат
67 A-25 4 0 2 2 0 44 17 2.59 QF 1090 Pipirelli $70.336.477 Промовиран
66 A-25 6 1 5 1 2 54 17 3.18 QF 1115 Pipirelli $36.223.503 Задржи група
65 A-25 17 0 0 1 0 8 17 0.47 R2 1381 Pipirelli $55.542.310 Задржи група
64 A-25 12 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 1126 Pipirelli $62.141.667 Задржи група
63 A-111 7 1 2 1 0 40 17 2.35 QF 3676 Pipirelli $40.835.524 Задржи група
62 A-111 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1790 Pipirelli $7.789.202 Задржи група
61 A-111 16 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 1990 Pipirelli $8.545.322 Задржи група
60 P-2 29 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 2239 Dunnolop $-5.987.132 Испаднат
59 M-3 31 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2239 Yokomama $20.642.226 Испаднат
58 M-3 13 0 2 0 0 18 17 1.06 R1 79 Dunnolop $40.621.917 Задржи група
57 P-25 1 3 11 4 0 102 17 6 W 1004 Yokomama $74.186.742 Промовиран
56 P-25 4 2 3 1 0 50 17 2.94 SF 137 Yokomama $30.805.335 Задржи група
55 M-4 31 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 77 Dunnolop $30.686.472 Испаднат
54 M-4 25 0 0 0 0 2 17 0.12 SF 504 Contimental $35.531.194 Задржи група
53 P-15 1 3 5 2 0 82 17 4.82 W 80 Dunnolop $79.878.800 Промовиран
52 P-15 6 0 2 1 0 28 17 1.65 R1 172 Dunnolop $88.666.424 Задржи група
51 A-27 3 0 5 0 0 50 17 2.94 QF 1048 Pipirelli $206.341.508 Промовиран
50 A-27 6 1 2 0 1 40 17 2.35 QF 629 Pipirelli $118.062.971 Задржи група
49 A-27 4 0 2 0 0 31 17 1.82 R2 779 Pipirelli $67.846.532 Задржи група
48 A-27 5 2 5 0 1 50 17 2.94 QF ? Pipirelli $29.927.531 Задржи група
47 P-1 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $17.207.902 Испаднат
46 A-6 1 5 11 2 2 115 17 6.76 W 354 Pipirelli $42.523.170 Промовиран
45 A-6 8 0 4 0 0 28 17 1.65 R2 ? Pipirelli $34.425.444 Задржи група
44 A-6 4 1 5 0 2 54 17 3.18 SF 673 Pipirelli $41.353.999 Задржи група
43 A-6 8 1 1 0 0 29 17 1.71 R1 1096 Pipirelli $10.897.005 Задржи група
42 P-20 36 0 0 0 0 0 17 0 - 1034 Pipirelli $53.098.959 Испаднат
41 M-3 40 0 0 0 0 0 17 0 - 493 Avonn $31.207.719 Испаднат
40 Elite 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 103 Hancock $-7.342.223 Испаднат
39 Elite 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Hancock $12.172.611 Задржи група
38 Elite 26 0 0 0 0 0 17 0 - 106 Yokomama $2.033.482 Задржи група
37 Elite 24 0 0 0 0 0 17 0 - 94 Dunnolop $960.726 Задржи група
36 Elite 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $10.420.897 Задржи група
35 Elite 15 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 7 Badyear $18.501.720 Задржи група
34 M-4 3 2 4 0 1 70 17 4.12 R2 23 Dunnolop $33.305.219 Промовиран
33 M-4 12 1 1 1 1 16 17 0.94 R2 ? Yokomama $16.702.924 Задржи група
32 M-4 9 1 2 1 0 22 17 1.29 R2 70 Yokomama $28.927.704 Задржи група
31 P-15 3 1 9 4 0 80 17 4.71 QF 75 Yokomama $29.434.545 Промовиран
30 P-15 8 1 2 1 1 22 17 1.29 - 122 Yokomama $15.006.150 Задржи група
29 A-55 2 3 10 2 3 95 17 5.59 SF ? Pipirelli $36.274.993 Промовиран
28 A-55 8 1 4 1 2 36 17 2.12 R1 513 Pipirelli $15.731.623 Задржи група
27 A-55 14 0 1 0 1 10 17 0.59 R1 1068 Pipirelli $10.965.774 Задржи група
26 R-16 1 8 10 1 0 120 17 7.06 W 829 Pipirelli $44.974.004 Промовиран
25 R-16 15 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 2030 Pipirelli $5.665.825 Задржи група
24 R-16 32 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $14.526.982 Задржи група