Профил на менаџерот: Gabrielle Valerio

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Gabrielle Valerio
Држава: Бразил
Пол:Женски
Се приклучи:Апр 7, 2011
Последна интеракција: Мај 11 2016, 15:04:30
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (470)
Освоени поени:0 (545)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (42)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: - (1.16)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 12, 2011)
Достигнувања:

12% отклучени

(43/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gabrielle Valerio Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 16
Број на најавувања:2273
Време поминато на ГПРО:636.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
54-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 A-4 35 0 0 0 0 0 0 - - 17881 Pipirelli $7.612.159 Пензиониран
52 A-4 18 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 - Pipirelli $41.979.935 Задржи група
51 A-4 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1092 Pipirelli $72.181.756 Задржи група
50 A-4 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1227 Pipirelli $54.556.707 Задржи група
49 R-325 2 4 10 1 0 106 17 6.24 F 1996 Pipirelli $67.805.352 Промовиран
48 A-3 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1519 Pipirelli $11.683.178 Испаднат
47 A-3 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1455 Pipirelli $25.062.832 Задржи група
46 A-3 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1225 Pipirelli $50.855.087 Задржи група
45 A-3 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1214 Pipirelli $68.959.371 Задржи група
44 A-3 16 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 906 Pipirelli $94.483.482 Задржи група
43 A-3 18 0 0 0 0 7 16 0.44 R2 - Pipirelli $79.045.639 Задржи група
42 A-3 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $42.507.679 Задржи група
41 A-3 17 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $24.342.668 Задржи група
40 A-3 23 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $25.138.562 Задржи група
39 A-3 19 0 1 0 0 10 16 0.62 QF - Pipirelli $32.276.455 Задржи група
38 A-3 9 0 1 0 1 18 17 1.06 QF 752 Pipirelli $31.769.638 Задржи група
37 A-3 10 1 1 1 0 17 16 1.06 R1 - Pipirelli $25.228.204 Задржи група
36 A-3 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 952 Pipirelli $21.930.679 Задржи група
35 R-9 5 1 5 2 0 67 16 4.19 R1 - Pipirelli $16.014.458 Промовиран
34 A-12 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 675 Pipirelli $18.075.823 Испаднат
33 R-247 3 2 9 0 1 84 17 4.94 F 1046 Pipirelli $10.851.244 Промовиран
32 A-44 31 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $19.168.304 Испаднат
31 R-327 4 2 9 0 1 81 17 4.76 W ? Pipirelli $19.615.783 Промовиран*
30 A-63 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $4.861.125 Испаднат
29 A-63 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $12.897.891 Задржи група
28 R-180 5 0 3 0 0 61 16 3.81 W - Pipirelli $21.720.064 Промовиран*
27 R-180 9 0 2 0 0 25 17 1.47 R1 1885 Pipirelli $20.002.539 Задржи група
26 R-180 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2015 Pipirelli $6.374.113 Задржи група
25 R-180 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2121 Pipirelli $3.272.798 Задржи група
24 R-180 31 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $17.996.012 Задржи група