Профил на менаџерот: Joaquin Panadeiro

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Joaquin Panadeiro
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 10, 2011
Последна интеракција: Мај 1 2013, 18:47:09
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (103)
Освоени поени:0 (191)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (16)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: - (1.85)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(35/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Joaquin Panadeiro Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 17
Број на најавувања:934
Време поминато на ГПРО:251.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
32-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
31 A-41 38 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-2.297.254 Пензиониран
30 A-41 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $10.292.284 Задржи група
29 A-41 21 0 0 0 1 4 16 0.25 R2 - Pipirelli $28.079.051 Задржи група
28 R-223 1 5 8 1 1 83 17 4.88 R1 ? Pipirelli $15.758.613 Промовиран
27 R-223 3 3 7 1 3 69 17 4.06 SF ? Pipirelli $-27.599.722 Задржи група
26 R-223 17 0 0 0 1 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $-6.144.329 Задржи група
25 R-223 13 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 ? Pipirelli $-7.864.468 Задржи група
24 R-223 36 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $16.022.000 Задржи група