Профил на менаџерот: Marlon Feltrin Jeremias

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Marlon Feltrin Jeremias
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 15, 2008
Последна интеракција: Јул 30 2021, 19:56:17
Постови на форумот:52  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:1 (918)
Освоени поени:0 (1501)
Победи:0 (35)
Подиуми:0 (121)
Пол-позиции:0 (47)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: 0 (1.64)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 15, 2008)
Достигнувања:

27% отклучени

(98/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marlon Feltrin Jeremias Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 8, Трка 17
Број на најавувања:4326
Време поминато на ГПРО:877.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 15
Позиција во сезоната:17
Пари: $??.???.???
Возач: Mark Ashley (143)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Yokomama
Име на тим: Brothers Of Speed
Екипен пласман:229
Поени на тимот:15.9333

Спонзори

Water P&C (P15) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 P-15 22 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 506 Yokomama $47.783.341 Задржи група
81 P-15 14 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 388 Yokomama $60.343.715 Задржи група
80 A-77 1 6 13 1 0 114 17 6.71 W 3472 Pipirelli $114.780.570 Промовиран
79 A-77 6 0 1 0 1 40 17 2.35 QF 893 Pipirelli $71.275.379 Задржи група
78 P-2 35 0 0 0 0 0 16 0 R1 4566 Yokomama $65.987.198 Испаднат
77 A-72 2 0 10 9 0 96 17 5.65 QF 635 Pipirelli $84.557.745 Промовиран
76 A-72 11 0 0 0 0 24 17 1.41 R2 1193 Pipirelli $33.137.746 Задржи група
75 A-72 21 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 4200 Pipirelli $40.491.943 Задржи група
74 A-72 11 0 1 0 0 18 17 1.06 QF 2310 Pipirelli $58.782.881 Задржи група
73 P-17 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 1143 Yokomama $67.208.202 Испаднат
72 A-89 3 3 7 2 0 84 17 4.94 QF 752 Pipirelli $67.600.481 Промовиран
71 A-89 8 0 0 0 0 24 16 1.5 R2 4452 Pipirelli $46.570.433 Задржи група
70 A-89 12 0 0 0 0 16 17 0.94 QF 4810 Pipirelli $49.285.628 Задржи група
69 P-23 36 0 0 0 0 0 16 0 R1 3091 Yokomama $14.988.589 Испаднат
68 A-60 1 4 11 10 1 112 17 6.59 W 738 Pipirelli $53.909.893 Промовиран
67 A-60 6 3 4 0 0 57 17 3.35 SF 5162 Pipirelli $40.326.575 Задржи група
66 A-60 15 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 3807 Pipirelli $31.534.714 Задржи група
65 A-60 31 0 0 0 0 0 16 0 R1 4706 Pipirelli $31.341.892 Задржи група
64 A-60 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 2808 Pipirelli $33.558.387 Задржи група
63 A-114 8 0 4 0 0 39 16 2.44 QF 4104 Pipirelli $38.927.136 Задржи група
62 A-114 17 0 1 0 0 7 17 0.41 QF 1731 Pipirelli $54.806.350 Задржи група
61 R-50 1 9 16 9 0 146 17 8.59 QF 2230 Pipirelli $51.277.909 Промовиран
60 R-50 6 1 6 1 0 40 17 2.35 R1 5637 Pipirelli $66.239.971 Задржи група
59 R-50 16 0 0 0 0 5 1 5 - 8174 Pipirelli $20.494.750 Задржи група
41-58 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
40 A-98 32 0 0 0 0 0 8 0 - - Pipirelli $-267.801 Пензиониран
39 P-7 31 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $31.407.319 Испаднат
38 P-7 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Yokomama $15.815.593 Задржи група
37 P-7 20 0 1 0 0 9 17 0.53 - 426 Yokomama $18.607.727 Задржи група
36 P-7 25 0 1 1 0 8 17 0.47 - ? Yokomama $29.151.398 Задржи група
35 P-7 15 0 0 1 0 12 17 0.71 QF ? Dunnolop $15.506.160 Задржи група
34 P-7 12 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 ? Yokomama $30.293.142 Задржи група
33 P-7 25 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Yokomama $34.568.813 Задржи група
32 A-54 3 1 6 1 1 65 17 3.82 QF ? Pipirelli $28.965.261 Промовиран
31 A-54 12 0 2 0 0 14 16 0.88 R1 - Pipirelli $68.393.437 Задржи група
30 P-6 36 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Dunnolop $35.109.715 Испаднат
29 P-6 19 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Yokomama $16.602.598 Задржи група
28 P-6 24 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Yokomama $18.998.882 Задржи група
27 A-23 2 3 11 0 2 114 17 6.71 SF 268 Pipirelli $58.354.088 Промовиран
26 A-23 22 0 0 1 0 5 16 0.31 R1 - Pipirelli $55.098.678 Задржи група
25 A-23 13 0 1 0 0 13 16 0.81 R2 - Pipirelli $42.679.191 Задржи група
24 A-23 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $38.132.911 Задржи група
23 P-10 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Dunnolop $14.807.259 Испаднат
22 P-10 12 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 227 Dunnolop $13.914.301 Задржи група
21 P-10 25 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 207 Yokomama $16.533.869 Задржи група
20 P-10 17 0 0 0 0 7 17 0.41 - 330 Pipirelli $12.217.483 Задржи група
19 A-5 2 1 8 1 0 83 17 4.88 SF 332 Pipirelli $41.945.849 Промовиран
18 A-5 10 0 1 3 0 23 17 1.35 R1 ? Pipirelli $36.729.026 Задржи група
17 A-5 7 0 3 0 0 47 17 2.76 R1 ? Pipirelli $25.527.142 Задржи група
16 A-5 6 2 2 0 2 40 17 2.35 QF ? blank $26.627.754 Задржи група
15 P-15 27 0 0 0 0 0 16 0 - - blank $37.006.295 Испаднат
14 P-15 24 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? blank $24.873.660 Задржи група
13 P-15 12 0 0 0 0 9 17 0.53 - ? blank $71.471.154 Задржи група
12 P-15 12 0 0 0 0 6 17 0.35 - 172 blank $36.558.881 Задржи група
11 P-15 13 0 0 1 0 12 17 0.71 - ? blank $30.656.272 Задржи група
10 A-20 6 0 1 1 0 34 17 2 - 146 blank $44.771.387 Промовиран*
9 R-52 2 2 7 5 0 78 17 4.59 - ? blank $37.223.273 Промовиран
8 R-52 17 0 1 0 0 6 1 6 - - blank $13.528.800 Задржи група