Профил на менаџерот: Adam Richardson

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Adam Richardson
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 23, 2011
Последна интеракција: Денес во 08:37:03
Постови на форумот:20  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (872)
Освоени поени:7 (1481)
Победи:0 (37)
Подиуми:1 (119)
Пол-позиции:0 (42)
Најбрзи круга:0 (47)
Просечно поени/трка: 1.4 (1.7)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 21, 2012)
Достигнувања:

40% отклучени

(142/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Adam Richardson Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 1
Број на најавувања:9137
Време поминато на ГПРО:1449.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:10
Пари: $??.???.???
Возач: Desire Scheckter (117)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:18
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ????
Екипен пласман:112
Поени на тимот:107.3332

Спонзори

German Post (R23) - 18 трки
Black&Blacker (R23) - 11 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 18 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1353 Pipirelli $13.657.894 Задржи група
80 A-28 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2197 Pipirelli $19.762.405 Задржи група
79 R-23 3 1 8 1 0 88 16 5.5 QF 4597 Pipirelli $6.361.186 Промовиран
78 A-54 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 2174 Pipirelli $-4.800.928 Испаднат
77 A-54 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2595 Pipirelli $17.935.435 Задржи група
76 A-54 8 1 2 0 1 32 16 2 SF 4566 Pipirelli $29.951.393 Задржи група
75 A-54 8 1 2 0 1 35 16 2.19 QF 4429 Pipirelli $29.208.466 Задржи група
74 A-54 7 0 4 0 1 42 16 2.62 SF 3584 Pipirelli $40.323.607 Задржи група
73 A-54 13 0 1 0 3 23 17 1.35 SF 1741 Pipirelli $23.590.885 Задржи група
72 P-14 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2487 Yokomama $3.491.278 Испаднат
71 A-8 2 5 9 2 7 93 16 5.81 SF 5002 Pipirelli $84.592.744 Промовиран
70 A-8 13 0 0 0 0 11 17 0.65 - 2015 Pipirelli $50.919.461 Задржи група
69 A-8 15 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 1739 Pipirelli $73.031.699 Задржи група
68 A-8 24 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4805 Pipirelli $14.552.395 Задржи група
67 A-8 21 0 0 0 0 3 15 0.2 R2 5195 Pipirelli $11.738.238 Задржи група
66 A-8 16 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 3985 Pipirelli $21.065.101 Задржи група
65 R-163 2 3 9 1 5 88 17 5.18 SF 3448 Pipirelli $17.737.902 Промовиран
64 A-103 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 5059 Pipirelli $-1.727.039 Испаднат
63 P-5 29 0 0 0 0 0 15 0 R2 4937 Yokomama $6.858.422 Испаднат
62 P-5 4 0 3 0 2 40 17 2.35 QF 1129 Yokomama $18.758.798 Задржи група
61 P-5 7 1 4 0 1 46 17 2.71 QF 245 Contimental $30.651.888 Задржи група
60 P-5 12 0 0 0 0 15 17 0.88 QF 354 Yokomama $28.345.346 Задржи група
59 A-3 3 2 8 7 7 100 17 5.88 W 1538 Pipirelli $46.323.316 Промовиран
58 A-3 10 0 0 0 0 17 17 1 R1 1452 Pipirelli $37.331.672 Задржи група
57 A-3 19 0 0 0 0 5 15 0.33 R2 5638 Pipirelli $30.402.370 Задржи група
56 A-3 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1858 Pipirelli $20.682.204 Задржи група
55 P-24 31 0 0 0 0 0 16 0 R1 3926 Yokomama $6.292.457 Испаднат
54 P-24 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 5837 Dunnolop $7.785.809 Задржи група
53 P-24 16 1 1 0 0 15 17 0.88 QF 2117 Dunnolop $17.988.946 Задржи група
52 A-67 2 4 9 9 2 87 17 5.12 R1 1324 Pipirelli $86.214.125 Промовиран
51 A-67 9 1 1 0 0 27 17 1.59 R1 ? Pipirelli $29.927.312 Задржи група
50 A-67 6 0 6 7 1 49 17 2.88 QF 1020 Pipirelli $44.747.496 Задржи група
49 A-67 9 0 0 1 0 32 17 1.88 R2 ? Pipirelli $16.527.779 Задржи група
48 A-67 15 0 1 0 0 8 17 0.47 QF 1483 Pipirelli $46.621.756 Задржи група
47 A-67 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $16.975.117 Задржи група
46 A-67 4 1 6 0 1 56 17 3.29 SF ? Pipirelli $13.779.427 Задржи група
45 A-67 9 0 1 0 0 29 17 1.71 R1 784 Pipirelli $17.582.767 Задржи група
44 A-67 11 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 ? Pipirelli $6.529.577 Задржи група
43 R-141 2 9 12 10 6 114 17 6.71 F ? Pipirelli $25.089.008 Промовиран
42 A-14 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $654.989 Испаднат
41 P-10 29 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Avonn $4.846.903 Испаднат
40 P-10 11 0 1 0 1 13 17 0.76 R1 ? Avonn $13.104.249 Задржи група
39 P-10 15 0 1 1 0 14 17 0.82 - ? Avonn $16.951.179 Задржи група
38 A-35 3 1 6 0 0 61 17 3.59 R2 ? Pipirelli $10.165.904 Промовиран
37 A-35 13 1 2 0 0 19 17 1.12 R1 680 Pipirelli $23.559.542 Задржи група
36 R-152 1 5 14 3 6 122 17 7.18 W 1351 Pipirelli $12.584.291 Промовиран
35 R-152 9 0 1 0 1 28 17 1.65 R1 ? Pipirelli $-20.404.285 Задржи група
34 R-152 9 0 0 0 0 20 17 1.18 R1 ? Pipirelli $10.428.986 Задржи група
33 R-152 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 2126 Pipirelli $13.201.232 Задржи група
32 R-152 5 0 5 0 1 59 17 3.47 SF 1350 Pipirelli $16.176.358 Задржи група
31 R-152 13 0 0 0 0 16 15 1.07 R1 - Pipirelli $18.658.179 Задржи група
30 R-152 13 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $13.412.968 Задржи група