Профил на менаџерот: Danny Moreno

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Danny Moreno
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 2, 2011
Последна интеракција: Вчера во 22:12:54
Постови на форумот:50  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (841)
Освоени поени:0 (1537)
Победи:0 (42)
Подиуми:0 (121)
Пол-позиции:0 (39)
Најбрзи круга:0 (24)
Просечно поени/трка: 0 (1.83)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

34% отклучени

(121/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Danny Moreno Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 5
Број на најавувања:6370
Време поминато на ГПРО:1798.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Вдовeц/ица

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 13
Позиција во сезоната:33
Пари: $??.???.???
Возач: Andy Hobbs (140)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Scorpion Racing F1
Екипен пласман:179
Поени на тимот:123.8002

Спонзори

Densso (A28) - 23 трки
BellWest (A28) - 20 трки
JCV (A28) - 6 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 2 0 7 1 0 65 16 4.06 QF 4027 Pipirelli $64.328.548 Промовиран
80 A-28 8 0 4 0 1 36 17 2.12 R1 1424 Pipirelli $48.163.614 Задржи група
79 A-28 15 0 0 0 0 10 15 0.67 R2 5163 Pipirelli $38.551.254 Задржи група
78 A-28 23 0 0 0 0 0 15 0 R1 5730 Pipirelli $23.701.897 Задржи група
77 P-4 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 3093 Yokomama $-12.550.744 Испаднат
76 P-4 19 0 0 0 0 7 16 0.44 R2 4483 Yokomama $5.181.687 Задржи група
75 P-4 11 0 0 1 0 9 15 0.6 R1 4374 Yokomama $8.932.391 Задржи група
74 A-46 3 0 4 1 1 50 17 2.94 W 1303 Pipirelli $20.651.579 Промовиран
73 P-18 31 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1197 Yokomama $46.887.282 Испаднат
72 P-18 27 0 0 1 0 1 17 0.06 R1 487 Yokomama $53.669.666 Задржи група
71 A-20 3 5 8 8 6 85 16 5.31 SF 3763 Pipirelli $66.751.800 Промовиран
70 A-20 9 0 4 0 0 38 16 2.38 QF 4421 Pipirelli $37.762.742 Задржи група
69 P-13 37 0 0 0 0 0 14 0 - 5368 Dunnolop $6.182.755 Испаднат
68 A-13 3 3 5 0 2 68 17 4 QF 1837 Pipirelli $54.406.722 Промовиран
67 A-13 11 0 2 0 0 15 14 1.07 R1 5603 Pipirelli $27.357.707 Задржи група
66 A-13 22 0 0 0 0 0 16 0 QF 4618 Pipirelli $37.492.760 Задржи група
65 R-153 3 3 5 3 2 78 14 5.57 QF 5939 Pipirelli $24.975.576 Промовиран
64 A-102 27 0 0 0 0 0 7 0 R1 8409 Pipirelli $-5.645.764 Испаднат
63 A-125 24 0 0 0 0 3 10 0.3 - 7267 Pipirelli $14.982.780 Задржи група
62 A-125 13 0 2 0 0 13 10 1.3 R2 7451 Pipirelli $11.016.650 Задржи група
61 A-125 13 0 2 0 1 20 8 2.5 R2 8227 Pipirelli $55.487.589 Задржи група
60 A-125 19 0 1 0 0 6 14 0.43 R1 6314 Pipirelli $55.418.455 Задржи група
59 A-125 9 0 1 0 0 24 12 2 R1 6701 Pipirelli $66.787.885 Задржи група
58 A-125 15 0 1 0 1 13 10 1.3 QF 7789 Pipirelli $47.332.945 Задржи група
57 A-125 21 0 0 0 0 5 14 0.36 R2 6335 Pipirelli $76.018.004 Задржи група
56 R-244 4 1 10 5 3 86 16 5.38 QF 5386 Pipirelli $50.310.594 Промовиран*
55 A-59 32 0 0 0 0 0 13 0 R1 7395 Pipirelli $-5.435.817 Испаднат
54 A-59 16 0 1 0 0 11 13 0.85 R2 7228 Pipirelli $2.024.004 Задржи група
53 A-59 7 0 1 0 0 31 12 2.58 R1 7568 Pipirelli $25.167.823 Задржи група
52 A-59 9 0 2 0 0 19 12 1.58 R2 - Pipirelli $26.467.833 Задржи група
51 R-161 3 3 9 1 0 81 15 5.4 F - Pipirelli $46.720.610 Промовиран
50 A-1 20 0 0 0 0 7 13 0.54 - - Pipirelli $-3.553.611 Испаднат
49 A-1 19 0 0 0 0 7 12 0.58 R2 - Pipirelli $11.027.517 Задржи група
48 A-1 15 0 0 0 0 10 13 0.77 R1 - Pipirelli $7.162.418 Задржи група
47 A-1 20 0 0 0 0 4 15 0.27 R1 - Pipirelli $12.110.020 Задржи група
46 A-1 14 0 1 0 0 18 14 1.29 R1 - Pipirelli $43.681.972 Задржи група
45 A-1 21 0 0 0 0 10 15 0.67 R1 - Pipirelli $13.446.993 Задржи група
44 P-13 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $9.051.069 Испаднат
43 A-115 2 3 6 2 3 71 17 4.18 QF ? Pipirelli $70.206.034 Промовиран
42 R-392 1 6 10 4 0 102 15 6.8 W - Pipirelli $33.184.057 Промовиран
41 A-5 28 0 0 0 0 1 14 0.07 R1 - Pipirelli $2.842.007 Испаднат
40 A-5 24 0 0 0 0 2 12 0.17 R2 - Pipirelli $2.795.741 Задржи група
39 P-21 32 0 0 0 0 0 16 0 - - Yokomama $-3.893.519 Испаднат
38 P-21 28 0 1 0 0 6 16 0.38 - - Yokomama $7.224.439 Задржи група
37 A-18 2 4 10 0 2 104 16 6.5 SF - Pipirelli $67.366.471 Промовиран
36 A-18 7 0 0 0 0 25 17 1.47 R1 ? Pipirelli $41.625.768 Задржи група
35 A-18 19 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $9.237.011 Задржи група
34 R-122 6 1 2 2 0 53 16 3.31 QF - Pipirelli $6.718.183 Промовиран
33 A-16 27 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 461 Pipirelli $6.865.182 Испаднат
32 R-274 1 11 13 8 2 130 17 7.65 W ? Pipirelli $19.460.962 Промовиран
31 A-18 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 888 Pipirelli $2.227.426 Испаднат
30 A-18 10 0 0 0 0 24 17 1.41 SF 625 Pipirelli $3.253.504 Задржи група
29 A-18 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 821 Pipirelli $32.849.063 Задржи група
28 R-182 3 0 5 2 0 78 17 4.59 F ? Pipirelli $24.244.003 Промовиран
27 R-182 7 1 1 0 0 39 15 2.6 R2 - Pipirelli $8.039.960 Задржи група
26 R-182 6 1 2 0 0 45 17 2.65 F ? Pipirelli $3.886.353 Задржи група
25 R-182 17 0 0 0 0 14 12 1.17 - - Pipirelli $-8.571.072 Задржи група