Профил на менаџерот: Paweł Zaburski

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Paweł Zaburski
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 4, 2011
Последна интеракција: Вчера во 22:56:37
Постови на форумот:457  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (1094)
Освоени поени:23 (2125)
Победи:0 (58)
Подиуми:1 (168)
Пол-позиции:1 (88)
Најбрзи круга:1 (60)
Просечно поени/трка: 1.77 (1.94)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 3, 2011)
Достигнувања:

55% отклучени

(204/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Paweł Zaburski Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 5
Број на најавувања:48145
Време поминато на ГПРО:10612.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:8
Пари: $??.???.???
Возач: Brian Brundle (231)
Технички Директор: Juan Buzzi (135)
Екипа во целост:49
Гуми: Hancock
Име на тим: Tiger Racing
Екипен пласман:1
Поени на тимот:669.7333

Спонзори

Densso (M5) - 26 трки
Falcon (E) - 13 трки
Chanels (M5) - 8 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 Elite 16 0 0 0 0 11 17 0.65 QF 10 Badyear $59.645.812 Задржи група
87 Elite 16 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 12 Badyear $54.860.075 Задржи група
86 M-5 2 2 9 0 2 92 17 5.41 SF 17 Dunnolop $96.658.190 Промовиран
85 M-5 8 0 0 0 0 30 17 1.76 R1 45 Dunnolop $55.525.995 Задржи група
84 P-9 4 2 4 1 3 59 17 3.47 QF 225 Yokomama $36.535.771 Промовиран
83 M-4 13 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 53 Yokomama $-1.957.697 Испаднат
82 M-4 10 1 2 0 1 23 17 1.35 QF 41 Yokomama $21.785.869 Задржи група
81 M-4 19 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 58 Yokomama $16.311.205 Задржи група
80 M-4 10 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 82 Yokomama $31.750.569 Задржи група
79 M-4 6 1 1 2 1 37 17 2.18 QF 47 Yokomama $44.449.193 Задржи група
78 M-4 5 0 3 0 0 36 17 2.12 F 75 Yokomama $43.469.225 Задржи група
77 Elite 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 219 Pipirelli $33.421.685 Испаднат
76 Elite 14 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 1028 Badyear $16.746.561 Задржи група
75 Elite 13 0 0 0 0 17 17 1 R2 7 Badyear $24.841.823 Задржи група
74 Elite 5 0 4 1 1 46 17 2.71 QF 3 Bridgerock $35.703.885 Задржи група
73 Elite 22 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 7 Badyear $35.399.332 Задржи група
72 Elite 13 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 15 Badyear $36.362.176 Задржи група
71 Elite 10 1 1 1 0 18 17 1.06 R1 9 Badyear $71.348.566 Задржи група
70 M-3 1 3 9 3 3 88 17 5.18 QF 15 Yokomama $128.809.682 Промовиран
69 M-3 6 0 3 3 0 31 17 1.82 R2 40 Yokomama $109.295.390 Задржи група
68 M-3 4 1 5 2 3 70 17 4.12 F 22 Yokomama $99.207.801 Задржи група
67 M-3 4 1 5 1 2 51 17 3 W 42 Yokomama $61.530.029 Задржи група
66 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 - 488 Pipirelli $42.287.951 Испаднат
65 Elite 18 0 1 1 1 6 17 0.35 R2 15 Hancock $670.625 Задржи група
64 M-2 3 2 4 2 3 68 17 4 SF 27 Dunnolop $52.958.131 Промовиран
63 M-2 8 1 1 0 0 24 17 1.41 QF 35 Dunnolop $48.946.868 Задржи група
62 M-2 9 0 0 0 2 25 17 1.47 F 54 Dunnolop $28.045.200 Задржи група
61 M-2 11 0 1 0 0 17 17 1 R2 44 Yokomama $24.032.052 Задржи група
60 M-2 16 0 1 0 1 14 17 0.82 R2 1920 Dunnolop $33.011.810 Задржи група
59 P-3 1 3 10 5 2 100 17 5.88 W 80 Dunnolop $47.544.528 Промовиран
58 P-3 4 2 4 4 1 57 17 3.35 QF 154 Dunnolop $42.481.806 Задржи група
57 M-3 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 815 Avonn $524.462 Испаднат
56 M-3 13 0 1 0 0 19 17 1.12 QF 52 Dunnolop $11.694.293 Задржи група
55 Elite 28 0 0 0 1 0 17 0 R2 10 Bridgerock $1.468.717 Испаднат
54 Elite 11 1 1 0 0 23 17 1.35 R2 7 Bridgerock $21.003.490 Задржи група
53 Elite 10 0 0 0 0 24 17 1.41 R2 5 Bridgerock $17.673.607 Задржи група
52 Elite 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Bridgerock $39.249.380 Задржи група
51 M-5 1 3 9 5 3 89 17 5.24 QF ? Dunnolop $88.676.640 Промовиран
50 M-5 6 0 3 1 0 36 17 2.12 F 57 Dunnolop $52.472.018 Задржи група
49 M-5 15 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 70 Yokomama $26.260.311 Задржи група
48 M-5 11 1 2 0 0 22 17 1.29 QF ? Dunnolop $37.765.663 Задржи група
47 M-5 23 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 34 Dunnolop $48.170.543 Задржи група
46 M-5 6 0 0 0 0 26 17 1.53 R2 25 Dunnolop $96.872.602 Задржи група
45 Elite 37 0 0 0 0 0 17 0 - 406 Pipirelli $66.476.491 Испаднат
44 M-2 2 2 10 9 3 100 17 5.88 F 16 Dunnolop $79.742.898 Промовиран
43 M-2 18 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 68 Avonn $67.909.144 Задржи група
42 P-20 1 6 11 12 4 108 17 6.35 F ? Avonn $128.024.802 Промовиран
41 P-20 6 0 3 0 0 36 17 2.12 R2 165 Avonn $103.826.338 Задржи група
40 A-64 1 8 11 9 9 107 17 6.29 F ? Pipirelli $156.266.843 Промовиран
39 A-64 4 1 5 1 1 57 17 3.35 W 567 Pipirelli $83.974.851 Задржи група
38 P-5 38 0 0 0 0 0 17 0 - 1558 Pipirelli $40.572.571 Испаднат
37 A-85 4 2 4 12 4 47 17 2.76 QF ? Pipirelli $56.275.294 Промовиран
36 P-18 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $19.603.083 Испаднат
35 M-1 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 71 Yokomama $4.357.118 Испаднат
34 M-1 9 1 2 0 0 23 17 1.35 R1 ? Dunnolop $20.560.977 Задржи група
33 M-1 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 62 Dunnolop $9.437.679 Задржи група
32 M-1 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 103 Yokomama $7.391.890 Задржи група
31 P-13 3 2 7 5 2 67 17 3.94 QF ? Yokomama $33.686.472 Промовиран
30 P-13 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Yokomama $21.990.824 Задржи група
29 A-44 1 8 11 5 5 113 17 6.65 F ? Pipirelli $72.486.329 Промовиран
28 A-44 9 0 2 0 0 22 17 1.29 R1 675 Pipirelli $30.955.975 Задржи група
27 R-123 1 3 13 2 0 108 17 6.35 W 1091 Pipirelli $46.675.713 Промовиран
26 R-123 9 0 1 0 1 24 17 1.41 R1 ? Pipirelli $-26.390.050 Задржи група
25 R-123 22 0 0 0 0 3 10 0.3 - - Pipirelli $-5.411.468 Задржи група