Профил на менаџерот: Ricardo Faria

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ricardo Faria
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 23, 2008
Последна интеракција: Јул 13 2020, 18:37:56
Постови на форумот:958  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (991)
Освоени поени:0 (1828)
Победи:0 (39)
Подиуми:0 (154)
Пол-позиции:0 (31)
Најбрзи круга:0 (48)
Просечно поени/трка: - (1.84)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 11, 2010)
Достигнувања:

33% отклучени

(116/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ricardo Faria Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:RicFaria329arq
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 9, Трка 1
Број на најавувања:13327
Време поминато на ГПРО:4105.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 53
Позиција во сезоната:16
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:21
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Exploradores do Vacuo
Екипен пласман:130
Поени на тимот:0

Спонзори

Danotje (A51) - 14 трки
Ancor (A51) - 16 трки
Allian (A51) - 3 трки
TKD (R78) - 4 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Ricardo Faria (Последна обнова: Сеп 10 2019, 22:09:05)

Hattrick (Pole position, volta mais rápida e vitória em uma mesma corrida) Temp 72, Corrida 4

1.111 points scored! S054 R11

S050 - 10 Nov 2015, 22:30:13 $104.741.478S041 - Vice Champion - R 329
Vice Champion Manager's Cup700 points scored! S041 R14

GPRO Statistics
GPRO Trophies: 0
Number of GPs: 13 (415)
Points scored: 82 (700)
Wins: 4 (16)
Podiums: 9 (63)
Pole positions: 1 (10)
Fastest laps: 3 (21)
Avg pts/race: 6.31 (1.69)
First GP: Season 9, Race 1

Estatísticas do GPRO
Troféus do GPRO: 0
Número de GPs: 13 (415)
Pontos marcados: 82 (700)
Vitórias: 4 (16)
Pódios: 9 (63)
Pole positions: 1 (10)
Voltas mais rápidas: 3 (21)
Média pts/corrida: 6.31 (1.69)
Primeiro GP: T 9, C 1


S30 - R260 - Rookie Champion!
Manager's Cup Champion!

S29: 10 races, 7 randoms and counting...


S27 - Vice-champion Manager's Cup

S23 - Beetle Racing Sport

S19
A54 Champion with 04 races in advance!

CAMPEÃO DA A54 COM 04 CORRIDAS DE ANTECIPAÇÃO!!!!!!!!:))))
Number of GPs: 17 (180)
Points Scored: 114 (315)
Wins: 4 (7)
Podiums: 11 (30)
Pole Positions: 7 (7)
Fastest Laps: 1 (14)
Avg pts/race: 6,71 (1.77)
5th place Nations - Brasil


************************************************************************************
Início da carreira: S09 - Race 1 - Barcelona - 8o. Lugar
De cara já entrei numa excelente equipe: Pegaso Team Iberoamerica - mucha buena onda...

*************S11 RESULTS (Amador)**************
11 7 3 12 3 2 DNS DNS 2 .......................6a. posição na classificação do grupo>> 57 points

**************S13 AMATEUR 58 ******************
Nice season.
2 wins
6 podiums
2 fastest laps
55 pts
final: 3th place
Managers of Brasil's position: 26 1.04%
Fighiting for championship untill race 14

********************************************
>>>>S15 A-61<<<<<

100th Race with Win and Fastest Lap -
South Africa: start 8/ Final 1 10

S15 Final pos.: 5 - 65 pts

*********************************************