Профил на менаџерот: Alejandro Bonnat

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Alejandro Bonnat
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 12, 2011
Последна интеракција: Јул 16 2016, 23:15:55
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (169)
Освоени поени:0 (278)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (18)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: - (1.64)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(21/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alejandro Bonnat Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 8
Број на најавувања:2243
Време поминато на ГПРО:748.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
40-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
39 A-6 37 0 0 0 0 0 12 0 R1 - Pipirelli $6.327.382 Испаднат
38 R-320 4 1 4 0 0 66 17 3.88 QF ? Pipirelli $17.241.823 Промовиран
37 R-320 8 0 1 0 0 27 15 1.8 R1 - Pipirelli $-898.830 Задржи група
33-36 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
32 A-59 34 0 0 0 0 0 13 0 R2 - Pipirelli $-9.752.752 Испаднат
31 R-327 3 3 8 0 3 85 17 5 QF ? Pipirelli $12.975.498 Промовиран
30 A-49 32 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $175.757 Испаднат
29 A-49 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 905 Pipirelli $650.972 Задржи група
28 R-55 4 0 4 0 0 62 17 3.65 SF 1606 Pipirelli $29.085.752 Промовиран*
27 R-55 10 1 1 0 0 23 17 1.35 R1 2254 Pipirelli $-11.169.565 Задржи група
26 R-55 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $-5.187.294 Задржи група
25 R-55 19 0 0 0 0 3 10 0.3 - - Pipirelli $-5.040.749 Задржи група