Профил на менаџерот: Kieran Taylor

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Kieran Taylor
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 16, 2011
Последна интеракција: Јан 17 2020, 20:12:01
Постови на форумот:431  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (213)
Освоени поени:0 (611)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (53)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:1 (29)
Просечно поени/трка: 0 (2.87)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 16, 2011)
Достигнувања:

31% отклучени

(108/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kieran Taylor Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:kieran.taylor.106
 Twitter:KieranJTaylor86
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 8
Број на најавувања:3842
Време поминато на ГПРО:1588.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 20
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: Rob Walker (123)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:14
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Britpack Racers
Екипен пласман:285
Поени на тимот:199.0003

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Kieran Taylor (Последна обнова: Ное 7 2019, 04:07:47)
Wins

Rookie Season 34, Race 09: Slovakiaring GP (Slovakia) Jim Sharp GBR
Rookie Season 34, Race 11: Ahvenisto GP (Finland) Jim Sharp GBR
Rookie Season 34, Race 14: Kuanas GP (Lithuania) Jim Sharp GBR
Rookie Season 34, Race 16: Laguna Seca GP (U.S.A.) Jim Sharp GBR
Rookie Season 64, Race 17: Rafaela Oval GP (Argentina) Steven Zamparelli GBR
Rookie Season 65, Race 01: Montreal GP (Canada) Steven Zamparelli GBR
Rookie Season 65, Race 02: Indy 500 (U.S.A) Steven Zamparelli GBR
Rookie Season 65, Race 09: Silverstone GP (United Kingdom) Steven Zamparelli GBR
Rookie Season 71, Race 02: Magny Cours GP (France) Rob Walker GBR
Rookie Season 71, Race 14: New Dehli GP (India) Rob Walker GBR
Rookie Season 71, Race 15: Fuji GP (Japan) Rob Walker GBR
Rookie Season 71, Race 16: Sepang GP (Malaysia) Rob Walker GBR
Rookie Season 72, Race 01: Spa GP (Belgium) Rob Walker GBR
Rookie Season 72, Race 02: Brands Hatch GP (United Kingdom) Rob Walker GBR
Rookie Season 72, Race 03: Monza GP (Italy) Rob Walker GBR
Rookie Season 72, Race 04: Serres GP (Greece) Rob Walker GBR
Rookie Season 72, Race 05: Ahvenisto GP (Finland) Rob Walker GBR
Rookie Season 72, Race 06: Sakhir GP (Bahrain) Rob Walker GBR
Rookie Season 72, Race 07: Singapore GP (Singapore) Rob Walker GBR
Rookie Season 72, Race 08: Baku City GP (Azerbaijan) Rob Walker GBR
Rookie Season 72, Race 09: Sochi GP (Russia) Rpb Walker GBR
Rookie Season 72, Race 12: Indianapolis GP (United States) Rob Walker GBR
Rookie Season 72, Race 13: Suzuka GP (Japan) Rob Walker GBR
Rookie Season 72, Race 14: Yeongam GP (South Korea) Rob Walker GBR


Triple Crown of GPRO (Indy500, Monte Carlo & Nürburgring) Score 5.066

Monte Carlo GP (Monaco) - Rookie S64,R15:2nd - Score 1.933 - Steven Zamparelli GBR
Indy 500 (United States) - Rookie S65,R2:1st - Score 2.000 - Steven Zamparelli GBR
Nürburgring (Germany) - Rookie S26,R8:14th - Score 1.133 - Esteban Rebaque MEX


Home GP (Silverstone & Brands Hatch) Score 5.467

Silverstone GP (United Kingdom) - Rookie S65,R9:1st - Score 2.000 - Steven Zamparelli GBR
Brands Hatch GP (United Kingdom) - Amateur S68,R12:5th - Score 3.467 - Steven Zamparelli GBR


British Union Championship/In-House Championship (R/W/P/FL)

Season 64: 2nd out of 7 (17/3/9/3)
Season 65: 6th out of 10 (15/0/3/0)
Season 66: 3rd out of 10 (17/1/9/3)
Season 67: 5th out of 10 (17/0/9/3)
Season 68: 4th out of 10 (14/1/8/0)
Season 69: 8th out of 10 (8/1/7/3)
Season 70: 8th out of 8 (4/0/1/0)
Season 71: 10th out of 21 (17/0/2/0)
Season 72: 7th out of 21 (16/0/1/0) Rookie Class Champion