Профил на менаџерот: João Costa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Arrows a21 - 2000
Име:João Costa
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 25, 2008
Последна интеракција: Фев 28 2018, 18:28:44
Постови на форумот:11  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (559)
Освоени поени:0 (945)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (53)
Пол-позиции:0 (41)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (1.69)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(61/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до João Costa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 9, Трка 1
Број на најавувања:4203
Време поминато на ГПРО:629.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Свршен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
64-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
63 R-92 22 0 0 0 0 0 2 0 - 10320 Pipirelli $27.714.800 Задржи група
62 R-92 24 0 0 0 0 0 1 0 - 10257 Pipirelli $19.501.000 Задржи група
54-61 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-54 8 0 0 8 0 30 17 1.76 SF 4669 Pipirelli $17.827.246 Задржи група
52 R-54 6 1 3 2 0 65 17 3.82 W 2028 Pipirelli $21.967.145 Задржи група
51 R-54 6 0 1 4 0 45 17 2.65 SF 2525 Pipirelli $32.491.403 Задржи група
50 R-54 10 0 0 0 0 13 15 0.87 R1 - Pipirelli $1.291.412 Задржи група
49 R-54 10 0 0 0 0 11 15 0.73 R1 - Pipirelli $13.561.482 Задржи група
48 R-54 8 0 1 0 0 32 17 1.88 R2 ? Pipirelli $9.864.057 Задржи група
47 A-99 32 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $10.045.891 Испаднат
46 R-266 6 0 2 3 0 54 17 3.18 SF 2445 Pipirelli $26.203.783 Промовиран*
45 A-67 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $27.190.871 Испаднат
44 R-156 3 1 9 1 0 81 17 4.76 SF 2561 Pipirelli $48.198.353 Промовиран
43 R-156 15 0 0 0 0 8 12 0.67 R1 - Pipirelli $27.761.372 Задржи група
42 R-368 19 0 0 3 0 6 7 0.86 R1 - Pipirelli $16.548.337 Задржи група
41 R-368 8 0 1 0 0 28 14 2 R2 - Pipirelli $29.447.307 Задржи група
40 R-368 15 0 0 0 0 9 16 0.56 SF - Pipirelli $25.974.355 Задржи група
39 A-27 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $25.251.043 Испаднат
38 R-199 3 2 3 1 0 76 17 4.47 QF 1740 Pipirelli $47.509.366 Промовиран
37 R-199 13 0 0 0 0 12 16 0.75 QF - Pipirelli $6.731.597 Задржи група
36 A-70 32 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $21.035.719 Испаднат
35 R-189 3 1 5 1 0 61 16 3.81 F - Pipirelli $48.493.877 Промовиран
34 R-189 11 0 1 2 0 24 16 1.5 R2 - Pipirelli $6.255.281 Задржи група
33 R-189 9 0 2 1 0 33 16 2.06 R1 - Pipirelli $31.064.273 Задржи група
32 R-189 9 0 2 0 0 33 17 1.94 R2 2240 Pipirelli $44.473.386 Задржи група
31 R-189 12 0 0 0 0 17 17 1 R1 ? Pipirelli $2.784.874 Задржи група
30 R-189 21 0 0 0 0 5 10 0.5 - - Pipirelli $5.490.034 Задржи група
21-29 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
20 A-64 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-19.339.231 Пензиониран
19 A-64 11 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $3.661.769 Задржи група
18 A-64 8 0 2 0 2 33 17 1.94 QF ? Pipirelli $27.822.207 Задржи група
17 A-64 10 0 1 0 1 21 17 1.24 R1 ? Pipirelli $28.657.432 Задржи група
16 R-237 1 6 11 5 0 105 17 6.18 F ? blank $46.460.790 Промовиран
15 A-24 13 0 1 0 1 10 17 0.59 - ? blank $-102.098 Испаднат
14 A-24 12 0 0 0 0 10 17 0.59 - ? blank $17.898.179 Задржи група
13 R-4 4 3 4 10 0 62 17 3.65 - ? blank $12.283.376 Промовиран
12 A-3 20 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $-1.391.494 Испаднат
11 A-3 20 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $4.229.616 Задржи група
10 R-80 4 1 3 0 0 45 16 2.81 - - blank $699.444 Промовиран
9 R-80 22 0 0 0 1 2 16 0.12 - - blank $-1.789.826 Задржи група