Профил на менаџерот: Onur Helvacioglu

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Onur Helvacioglu
Држава: Турција
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 25, 2008
Последна интеракција: Вчера во 22:25:53
Постови на форумот:18  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (401)
Освоени поени:5 (581)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (45)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: 0.33 (1.45)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(59/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Onur Helvacioglu Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 9, Трка 1
Број на најавувања:5828
Време поминато на ГПРО:992.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 4
Позиција во сезоната:26
Пари: $??.???.???
Возач: Patrick Follmer (132)
Технички Директор: François Zava (61)
Екипа во целост:12
Гуми: Yokomama
Име на тим: YENI RAKI
Екипен пласман:301
Поени на тимот:202.333

Спонзори

Paneri (A83) - 16 трки
F-Secure (A83) - 8 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-83 2 5 12 7 5 105 17 6.18 F 759 Pipirelli $104.688.519 Промовиран
72 A-83 5 1 5 0 5 60 17 3.53 QF 793 Pipirelli $64.273.408 Задржи група
71 A-83 19 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1664 Pipirelli $69.192.989 Задржи група
70 A-83 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 2056 Pipirelli $49.853.590 Задржи група
69 A-83 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 2307 Pipirelli $19.204.312 Задржи група
68 A-83 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2428 Pipirelli $24.501.600 Задржи група
67 A-83 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2453 Pipirelli $13.632.766 Задржи група
66 A-83 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2567 Pipirelli $18.879.457 Задржи група
65 R-112 3 1 6 0 4 82 17 4.82 F 2354 Pipirelli $8.632.847 Промовиран
64 R-112 11 0 0 0 0 15 11 1.36 - 6688 Pipirelli $31.954.888 Задржи група
51-63 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
50 R-275 7 1 4 0 0 51 17 3 QF 2339 Pipirelli $54.270.022 Задржи група
28-49 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
27 R-25 20 0 0 0 0 2 10 0.2 R2 - Pipirelli $23.973.121 Задржи група
21-26 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
20 A-14 4 1 6 1 1 54 10 5.4 QF - Pipirelli $46.973.819 Пензиониран
19 A-14 5 0 2 0 0 47 17 2.76 SF 432 Pipirelli $31.262.956 Задржи група
18 A-14 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 592 Pipirelli $49.308.251 Задржи група
17 A-14 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $46.390.184 Задржи група
16 R-213 3 0 8 1 0 73 16 4.56 QF - blank $51.534.073 Промовиран
15 A-18 30 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $34.230.143 Испаднат
14 A-18 31 0 0 0 0 0 16 0 - - blank $19.313.403 Задржи група
13 A-18 21 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? blank $19.743.718 Задржи група
12 A-18 21 0 0 0 0 0 16 0 - - blank $9.018.626 Задржи група
11 R-75 10 0 0 0 0 19 15 1.27 - - blank $4.980.565 Промовиран*
10 R-75 13 0 1 0 0 18 14 1.29 - - blank $-16.606.340 Задржи група
9 R-75 7 1 1 0 0 33 15 2.2 - - blank $-1.127.649 Задржи група