Профил на менаџерот: Alessandro Mancusi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alessandro Mancusi
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 2, 2011
Последна интеракција: Денес во 18:34:47
Постови на форумот:5  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (334)
Освоени поени:0 (777)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (71)
Пол-позиции:0 (20)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: 0 (2.33)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 4, 2019)
Достигнувања:

19% отклучени

(67/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alessandro Mancusi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 14
Број на најавувања:2790
Време поминато на ГПРО:748.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 74
Позиција во сезоната:19
Пари: $??.???.???
Возач: Lucas Kanaan (105)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Hemmessy (R144) - 28 трки
Allian (R144) - 13 трки
Bulgarian (R144) - 29 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-74 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 1895 Pipirelli $56.598.491 Задржи група
73 R-144 4 0 7 0 0 77 17 4.53 QF 2724 Pipirelli $28.140.244 Промовиран
72 R-144 18 0 0 0 0 2 2 1 - 7516 Pipirelli $12.373.000 Задржи група
56-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 A-80 36 0 0 0 0 0 12 0 R1 7948 Pipirelli $55.425.511 Испаднат
54 R-127 2 2 11 6 0 102 17 6 F 4352 Pipirelli $37.794.710 Промовиран
53 R-127 4 2 7 0 0 78 13 6 R2 7674 Pipirelli $-17.417.448 Задржи група
48-52 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 A-20 21 0 0 0 0 7 2 3.5 R1 - Pipirelli $86.470.635 Пензиониран
46 A-20 5 1 4 0 0 53 17 3.12 QF ? Pipirelli $105.560.118 Задржи група
45 A-20 10 0 1 0 0 32 17 1.88 R2 ? Pipirelli $89.188.249 Задржи група
44 A-20 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 946 Pipirelli $40.619.113 Задржи група
43 A-20 23 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $40.028.667 Задржи група
42 A-20 23 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 - Pipirelli $58.278.645 Задржи група
41 A-20 27 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $13.541.685 Задржи група
40 A-20 13 1 1 0 1 12 17 0.71 R2 1272 Pipirelli $4.944.880 Задржи група
39 R-122 1 6 15 3 2 128 17 7.53 W 1552 Pipirelli $34.198.517 Промовиран
38 R-122 18 0 0 0 0 4 2 2 - - Pipirelli $14.609.541 Задржи група
33-37 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
32 R-292 11 0 1 1 0 13 4 3.25 R1 - Pipirelli $18.119.501 Задржи група
31 R-292 6 1 4 4 0 57 16 3.56 R2 - Pipirelli $13.990.795 Задржи група
30 A-31 35 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $4.664.512 Испаднат
29 R-285 2 3 8 6 0 81 17 4.76 F ? Pipirelli $9.976.428 Промовиран
28 A-26 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 1179 Pipirelli $5.236.390 Испаднат
27 R-193 3 1 9 0 3 79 17 4.65 SF 1275 Pipirelli $11.898.238 Промовиран
26 R-193 18 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $4.202.193 Задржи група
25 R-193 28 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $5.952.081 Задржи група