Профил на менаџерот: Alexey Petrov

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alexey Petrov
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 5, 2011
Последна интеракција: Вчера во 06:17:05
Постови на форумот:32  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (454)
Освоени поени:0 (1002)
Победи:0 (39)
Подиуми:0 (86)
Пол-позиции:0 (40)
Најбрзи круга:0 (17)
Просечно поени/трка: 0 (2.21)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 12, 2011)
Достигнувања:

32% отклучени

(115/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alexey Petrov Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 14
Број на најавувања:5690
Време поминато на ГПРО:1495.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 20
Позиција во сезоната:30
Пари: $??.???.???
Возач: Pascal Mücke (129)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:29
Гуми: Avonn
Име на тим: Red White Red Grand
Екипен пласман:173
Поени на тимот:281.2666

Спонзори

Niveau (P20) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 P-20 5 0 3 1 1 48 17 2.82 R1 203 Badyear $60.527.708 Задржи група
74 P-20 19 0 0 0 0 6 16 0.38 R2 3860 Yokomama $79.067.152 Задржи група
73 P-20 18 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 2211 Yokomama $105.503.779 Задржи група
72 A-87 3 1 8 2 0 92 17 5.41 SF 766 Pipirelli $141.880.273 Промовиран
71 A-87 10 0 0 0 0 20 17 1.18 R1 1136 Pipirelli $112.161.342 Задржи група
70 A-87 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1926 Pipirelli $87.240.730 Задржи група
69 A-87 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 3479 Pipirelli $103.940.334 Задржи група
68 A-87 6 1 1 1 1 34 16 2.12 R2 4196 Pipirelli $115.344.055 Задржи група
67 A-87 5 0 3 0 0 47 17 2.76 R1 916 Pipirelli $64.534.456 Задржи група
66 A-87 25 0 0 0 0 0 17 0 QF 1815 Pipirelli $65.854.628 Задржи група
65 A-87 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 1701 Pipirelli $43.162.698 Задржи група
64 P-3 28 0 0 0 0 0 17 0 - 435 Yokomama $75.529.793 Испаднат
63 A-18 1 7 12 10 0 124 17 7.29 F 1719 Pipirelli $162.816.771 Промовиран
62 A-18 8 1 2 0 1 31 17 1.82 QF 2012 Pipirelli $133.490.248 Задржи група
61 A-18 12 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 2964 Pipirelli $122.071.658 Задржи група
60 A-18 27 0 0 0 0 0 16 0 R2 4671 Pipirelli $127.682.118 Задржи група
59 R-198 1 14 16 14 11 159 17 9.35 W 2209 Pipirelli $60.118.287 Промовиран
37-58 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
36 R-238 1 6 10 1 0 96 13 7.38 - - Pipirelli $-17.230.952 Задржи група
35 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 A-28 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $28.736.222 Пензиониран
33 P-4 39 0 0 0 0 0 17 0 - 635 Pipirelli $79.319.841 Испаднат
32 A-61 4 0 3 1 0 44 17 2.59 R1 ? Pipirelli $117.051.769 Промовиран
31 A-61 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $99.644.714 Задржи група
30 A-61 16 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $71.743.566 Задржи група
29 R-235 1 7 14 10 2 134 17 7.88 W 1098 Pipirelli $46.667.739 Промовиран
28 A-15 37 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $-23.507.948 Испаднат
27 R-18 5 2 5 0 0 57 17 3.35 SF 1712 Pipirelli $34.883.925 Промовиран
26 R-18 7 0 2 0 1 31 17 1.82 QF 1953 Pipirelli $-9.547.381 Задржи група
25 R-18 26 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $-11.562.070 Задржи група