Профил на менаџерот: George Koukouris

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:George Koukouris
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 6, 2011
Последна интеракција: Окт 8 2018, 11:54:56
Постови на форумот:29  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (445)
Освоени поени:0 (850)
Победи:0 (30)
Подиуми:0 (71)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: - (1.91)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

27% отклучени

(97/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до George Koukouris Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 14
Број на најавувања:5785
Време поминато на ГПРО:1891.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
54-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-328 12 0 0 0 0 0 0 - R1 18116 Pipirelli $14.633.000 Задржи група
52 A-7 32 0 0 0 0 0 7 0 R1 - Pipirelli $20.064.523 Пензиониран
51 P-1 38 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $20.090.829 Испаднат
50 M-5 34 0 0 0 0 0 15 0 R2 - Dunnolop $24.263.409 Испаднат
49 P-3 2 2 8 2 1 69 17 4.06 SF 209 Dunnolop $53.954.739 Промовиран
48 P-3 5 1 3 0 0 37 16 2.31 W - Avonn $57.779.011 Задржи група
47 P-3 7 0 0 0 0 25 17 1.47 QF ? Avonn $84.506.720 Задржи група
46 P-3 15 0 0 0 0 11 16 0.69 R1 - Avonn $101.178.405 Задржи група
45 A-57 2 5 8 0 1 88 16 5.5 - - Pipirelli $126.992.607 Промовиран
44 A-57 12 0 1 0 0 15 16 0.94 QF - Pipirelli $154.126.638 Задржи група
43 A-57 12 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $74.511.453 Задржи група
42 A-57 21 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 - Pipirelli $51.860.783 Задржи група
41 P-6 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Avonn $30.131.827 Испаднат
40 M-5 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 78 Avonn $44.023.782 Испаднат
39 P-3 3 0 3 2 2 55 17 3.24 QF 87 Avonn $50.757.113 Промовиран
38 P-3 14 0 2 0 1 17 17 1 QF 180 Yokomama $46.608.159 Задржи група
37 P-3 11 0 1 0 0 15 17 0.88 QF ? Dunnolop $37.143.114 Задржи група
36 P-3 7 0 0 0 0 31 17 1.82 R2 184 Yokomama $47.826.599 Задржи група
35 P-3 21 0 1 0 0 9 17 0.53 - ? Yokomama $20.603.160 Задржи група
34 M-2 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 140 Dunnolop $23.862.375 Испаднат
33 M-2 19 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 34 Dunnolop $26.814.278 Задржи група
32 P-16 1 5 10 0 2 96 17 5.65 F ? Dunnolop $64.702.909 Промовиран
31 P-16 9 1 2 0 1 20 17 1.18 R1 146 Yokomama $39.864.271 Задржи група
30 A-27 2 2 11 1 2 92 17 5.41 W ? Pipirelli $115.084.374 Промовиран
29 A-27 10 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 ? Pipirelli $71.514.155 Задржи група
28 A-27 19 0 0 0 0 6 17 0.35 QF ? Pipirelli $76.580.332 Задржи група
27 R-89 1 9 12 7 4 130 17 7.65 F ? Pipirelli $45.204.550 Промовиран
26 R-89 2 5 8 3 1 81 17 4.76 QF 1165 Pipirelli $-29.076.766 Задржи група
25 R-89 27 0 0 0 0 1 4 0.25 - - Pipirelli $16.363.389 Задржи група