Профил на менаџерот: Vitaly Sevov

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er - 2008
Име:Vitaly Sevov
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 11, 2011
Последна интеракција: Вчера во 21:35:43
Постови на форумот:241  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (544)
Освоени поени:5 (1090)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (92)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (29)
Просечно поени/трка: 0.33 (2)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 9, 2011)
Достигнувања:

24% отклучени

(86/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Vitaly Sevov Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 16
Број на најавувања:4360
Време поминато на ГПРО:1169.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 3
Позиција во сезоната:18
Пари: $??.???.???
Возач: Corrado Giovanardi (129)
Технички Директор: Al Graeminger (68)
Екипа во целост:26
Гуми: Yokomama
Име на тим: Red White Red Academy
Екипен пласман:250
Поени на тимот:241.0004

Спонзори

Compaz Group (P3) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 P-3 10 0 2 0 0 19 17 1.12 R1 274 Yokomama $49.202.418 Задржи група
74 P-3 9 1 2 0 0 27 17 1.59 R2 381 Yokomama $39.985.378 Задржи група
73 P-3 20 0 0 0 0 6 17 0.35 - 965 Yokomama $79.067.394 Задржи група
72 A-47 3 2 7 1 2 89 17 5.24 W 640 Pipirelli $138.721.511 Промовиран
71 A-47 5 2 5 3 0 56 16 3.5 R1 3917 Pipirelli $94.060.837 Задржи група
70 A-47 12 1 3 0 0 24 17 1.41 R2 1357 Pipirelli $49.616.795 Задржи група
69 A-47 7 1 3 0 0 49 17 2.88 R2 832 Pipirelli $50.330.625 Задржи група
68 A-47 13 1 2 0 0 20 17 1.18 R2 2179 Pipirelli $63.983.608 Задржи група
67 A-47 15 0 2 0 1 14 17 0.82 R1 2057 Pipirelli $81.582.999 Задржи група
66 A-47 9 0 2 0 0 30 17 1.76 R1 1050 Pipirelli $73.564.694 Задржи група
65 A-47 11 0 2 0 2 25 17 1.47 R1 1063 Pipirelli $64.221.319 Задржи група
64 A-47 19 0 1 0 0 10 17 0.59 - 2282 Pipirelli $73.368.579 Задржи група
63 A-47 9 0 1 0 0 21 17 1.24 QF 2635 Pipirelli $104.529.283 Задржи група
62 A-47 13 0 0 0 1 17 17 1 R2 3923 Pipirelli $98.443.564 Задржи група
61 A-47 4 0 8 0 4 75 17 4.41 QF 832 Pipirelli $114.722.348 Задржи група
60 A-47 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 2746 Pipirelli $61.362.670 Задржи група
59 R-136 2 2 12 1 1 113 17 6.65 R2 2417 Pipirelli $53.001.555 Промовиран
58 R-136 7 2 3 0 2 38 14 2.71 - 6355 Pipirelli $-37.383.214 Задржи група
40-57 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
39 P-19 35 0 0 0 0 0 7 0 R1 - Yokomama $56.453.913 Пензиониран
38 A-76 1 8 15 0 8 138 17 8.12 W 249 Pipirelli $94.109.589 Промовиран
37 A-76 9 0 1 0 1 17 17 1 R1 913 Pipirelli $71.534.848 Задржи група
36 A-76 9 1 2 0 2 23 17 1.35 R2 1119 Pipirelli $53.585.552 Задржи група
35 P-14 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 318 Yokomama $20.400.552 Испаднат
34 P-14 24 0 0 0 1 7 17 0.41 R1 260 Yokomama $15.815.149 Задржи група
33 A-68 5 0 3 0 0 38 15 2.53 QF - Pipirelli $40.441.784 Промовиран
32 P-4 27 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? Dunnolop $15.431.331 Испаднат
31 A-28 3 1 7 4 4 71 16 4.44 R2 - Pipirelli $110.758.703 Промовиран
30 A-28 16 0 2 0 0 14 17 0.82 R2 ? Pipirelli $97.452.902 Задржи група
29 A-28 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $120.150.425 Задржи група
28 A-28 12 0 1 0 0 13 17 0.76 - 704 Pipirelli $14.084.079 Задржи група
27 R-214 3 2 4 0 0 67 17 3.94 F ? Pipirelli $29.693.707 Промовиран
26 R-214 7 0 2 0 0 42 17 2.47 R2 1585 Pipirelli $10.687.638 Задржи група
25 R-214 31 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $-28.395.317 Задржи група