Профил на менаџерот: Sorin-dinu Nicolae

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sorin-dinu Nicolae
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 21, 2011
Последна интеракција: Апр 19 2019, 18:50:19
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (237)
Освоени поени:0 (498)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (47)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: - (2.1)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(36/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sorin-dinu Nicolae Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 1
Број на најавувања:1845
Време поминато на ГПРО:605.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
70-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
69 R-3 9 0 1 5 0 23 14 1.64 R1 5963 Pipirelli $413.859 Задржи група
68 R-3 9 0 2 0 0 30 16 1.88 R1 5476 Pipirelli $5.702.585 Задржи група
67 R-3 10 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 4635 Pipirelli $1.186.332 Задржи група
66 R-3 12 0 0 0 0 9 13 0.69 R1 6477 Pipirelli $-18.714.873 Задржи група
39-65 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 A-33 33 0 0 0 0 0 8 0 R1 - Pipirelli $-452.653 Пензиониран
37 R-178 1 4 11 0 2 110 16 6.88 F - Pipirelli $11.128.941 Промовиран
36 A-4 35 0 0 0 0 0 3 0 R1 - Pipirelli $6.744.593 Испаднат
35 R-318 3 0 6 0 1 62 11 5.64 R1 - Pipirelli $12.615.766 Промовиран
34 A-44 34 0 0 0 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $-1.827.337 Испаднат
33 R-322 1 3 8 0 3 69 15 4.6 R2 - Pipirelli $11.253.368 Промовиран
32 R-322 6 1 5 0 0 57 14 4.07 QF - Pipirelli $6.994.897 Задржи група
31 R-322 4 1 5 0 0 51 17 3 F ? Pipirelli $5.144.588 Задржи група
30 A-54 36 0 0 0 0 0 13 0 - - Pipirelli $-18.021.228 Испаднат
29 A-54 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 903 Pipirelli $9.139.762 Задржи група
28 A-54 24 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Pipirelli $18.466.911 Задржи група
27 R-158 4 1 7 0 0 62 17 3.65 SF ? Pipirelli $9.893.775 Промовиран
26 R-158 18 0 1 0 0 9 16 0.56 R2 - Pipirelli $-3.174.355 Задржи група