Профил на менаџерот: Ivan Kulibin

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er - 2008
Име:Ivan Kulibin
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 22, 2011
Последна интеракција: Ное 12 2017, 16:04:09
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (195)
Освоени поени:0 (355)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (23)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.82)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 30, 2013)
Достигнувања:

4% отклучени

(13/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ivan Kulibin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 1
Број на најавувања:738
Време поминато на ГПРО:105.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
38-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
37 A-61 31 0 0 0 0 0 14 0 R2 - Pipirelli $11.558.490 Испаднат
36 R-233 3 0 2 0 0 59 16 3.69 SF - Pipirelli $24.458.195 Промовиран
35 R-233 12 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 2564 Pipirelli $-2.295.340 Задржи група
34 A-43 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 925 Pipirelli $-28.987.375 Испаднат
33 R-327 3 1 8 1 0 83 17 4.88 SF 1126 Pipirelli $30.433.561 Промовиран
32 R-327 9 0 3 0 0 39 17 2.29 R1 ? Pipirelli $35.362.497 Задржи група
31 R-327 9 0 2 0 0 23 17 1.35 R2 2001 Pipirelli $14.192.954 Задржи група
30 A-62 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 1218 Pipirelli $45.914.339 Испаднат
29 A-62 23 0 0 0 0 0 17 0 R2 1352 Pipirelli $36.446.565 Задржи група
28 R-78 4 1 7 0 0 75 17 4.41 SF 1595 Pipirelli $29.830.225 Промовиран
27 R-78 10 0 0 0 0 17 12 1.42 R2 - Pipirelli $15.454.139 Задржи група
26 R-78 5 0 1 0 0 42 17 2.47 QF 1832 Pipirelli $34.172.600 Задржи група