Профил на менаџерот: Jonas Dsouza

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jonas Dsouza
Држава: Индија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 25, 2011
Последна интеракција: Окт 21 2014, 21:50:51
Постови на форумот:57  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (259)
Освоени поени:0 (474)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (42)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (1.83)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Дек 25, 2011)
Достигнувања:

21% отклучени

(74/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jonas Dsouza Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 1
Број на најавувања:3783
Време поминато на ГПРО:754.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
43-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 P-22 40 0 0 0 0 0 0 - - - blank $-10.813.729 Пензиониран
41 M-5 33 0 0 0 0 0 5 0 R2 - Avonn $-18.098.784 Испаднат
40 M-5 20 0 0 0 0 10 16 0.62 QF - Dunnolop $17.092.373 Задржи група
39 P-24 1 5 8 3 6 93 17 5.47 SF 96 Contimental $33.700.579 Промовиран
38 P-24 22 0 0 0 0 7 17 0.41 - ? Yokomama $29.246.103 Задржи група
37 P-24 13 0 2 1 0 19 17 1.12 QF 353 Dunnolop $36.608.872 Задржи група
36 A-78 2 3 7 8 1 74 17 4.35 R2 620 Pipirelli $77.193.308 Промовиран
35 P-9 34 0 0 0 0 0 17 0 R2 371 Yokomama $70.451.437 Испаднат
34 P-9 10 1 2 0 0 25 17 1.47 R1 ? Badyear $130.048.434 Задржи група
33 A-9 3 1 8 6 0 72 17 4.24 QF 292 Pipirelli $173.929.260 Промовиран
32 A-9 6 1 2 1 0 37 17 2.18 QF 468 Pipirelli $140.066.502 Задржи група
31 A-9 14 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 559 Pipirelli $51.995.632 Задржи група
30 A-9 25 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? Pipirelli $36.180.595 Задржи група
29 R-250 3 1 10 3 0 81 17 4.76 F ? Pipirelli $68.854.420 Промовиран
28 R-250 8 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 1833 Pipirelli $-28.384.697 Задржи група
27 R-250 11 0 1 0 0 18 17 1.06 QF 1662 Pipirelli $571.820 Задржи група
26 R-250 22 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 1918 Pipirelli $2.719.475 Задржи група