Профил на менаџерот: Nishant Sinha

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Nishant Sinha
Држава: Индија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 12, 2011
Последна интеракција: Вчера во 19:56:34
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (831)
Освоени поени:0 (1122)
Победи:0 (23)
Подиуми:0 (79)
Пол-позиции:0 (48)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: 0 (1.35)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(90/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nishant Sinha Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 6
Број на најавувања:14533
Време поминато на ГПРО:2584.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 83
Позиција во сезоната:25
Пари: $-?.???.???
Возач: Danica Busch (100)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Indian Express
Екипен пласман:495
Поени на тимот:102.5999

Спонзори

Lucrent Technologies (A83) - 18 трки
Nokian (R147) - 22 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-83 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 2072 Pipirelli $3.446.785 Задржи група
74 R-147 2 4 13 6 6 114 17 6.71 F 2569 Pipirelli $15.524.566 Промовиран
73 R-147 6 1 4 2 0 58 17 3.41 QF 3773 Pipirelli $3.879.370 Задржи група
72 R-147 6 1 4 0 0 59 17 3.47 QF 2882 Pipirelli $6.784.421 Задржи група
71 A-13 36 0 0 0 0 0 13 0 R1 6023 Pipirelli $-16.484.996 Испаднат
70 A-13 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1872 Pipirelli $348.749 Задржи група
69 A-13 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1608 Pipirelli $8.333.353 Задржи група
68 A-13 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1552 Pipirelli $21.789.888 Задржи група
67 A-13 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 1840 Pipirelli $2.193.824 Задржи група
66 A-13 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 1883 Pipirelli $10.880.374 Задржи група
65 A-13 25 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 1692 Pipirelli $12.479.111 Задржи група
64 A-13 22 0 0 0 0 5 17 0.29 - 1987 Pipirelli $7.447.689 Задржи група
63 A-13 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 2770 Pipirelli $9.304.762 Задржи група
62 A-13 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2129 Pipirelli $3.565.192 Задржи група
61 A-13 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1983 Pipirelli $7.383.981 Задржи група
60 A-13 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2224 Pipirelli $5.904.735 Задржи група
59 A-13 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 1964 Pipirelli $4.339.148 Задржи група
58 A-13 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 3098 Pipirelli $984.316 Задржи група
57 R-9 1 6 14 5 5 131 17 7.71 SF 2645 Pipirelli $9.743.162 Промовиран
56 A-81 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 2891 Pipirelli $4.402.636 Испаднат
55 A-81 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 2392 Pipirelli $5.905.886 Задржи група
54 R-287 4 0 7 2 0 83 17 4.88 SF 4095 Pipirelli $3.395.235 Промовиран*
53 A-100 33 0 0 0 0 0 17 0 - 3259 Pipirelli $997.364 Испаднат
52 R-166 2 3 10 0 0 111 17 6.53 W 2023 Pipirelli $6.741.240 Промовиран
51 A-3 36 0 0 0 0 0 17 0 R2 1916 Pipirelli $-1.153.109 Испаднат
50 A-3 25 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1269 Pipirelli $901.367 Задржи група
49 R-246 5 0 4 5 0 62 17 3.65 QF 2342 Pipirelli $3.729.781 Промовиран*
48 A-44 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2081 Pipirelli $-8.663.810 Испаднат
47 R-213 6 1 1 0 0 47 17 2.76 QF 2251 Pipirelli $4.055.845 Промовиран
46 A-102 33 0 0 0 0 0 17 0 - 1947 Pipirelli $-9.157.578 Испаднат
45 R-397 4 0 6 3 0 78 17 4.59 QF 2313 Pipirelli $12.701.422 Промовиран
44 A-67 34 0 0 0 0 0 17 0 - 2144 Pipirelli $3.271.230 Испаднат
43 R-156 5 1 2 0 0 60 17 3.53 QF 2564 Pipirelli $4.713.888 Промовиран*
42 A-23 36 0 0 0 0 0 7 0 - - Pipirelli $-16.666.534 Пензиониран
41 R-95 7 1 1 6 0 52 17 3.06 R2 2220 Pipirelli $3.923.774 Промовиран*
40 R-95 15 0 0 1 0 16 14 1.14 R1 - Pipirelli $-3.312.302 Задржи група
39 R-95 11 0 1 0 0 25 16 1.56 QF - Pipirelli $2.789.141 Задржи група
38 A-78 39 0 0 0 0 0 8 0 - - Pipirelli $-19.196.780 Пензиониран
37 R-182 6 0 2 5 0 53 16 3.31 SF - Pipirelli $6.620.704 Промовиран
36 R-182 8 1 1 8 0 34 17 2 R2 2601 Pipirelli $7.762.990 Задржи група
35 R-182 7 1 4 4 0 42 16 2.62 R1 - Pipirelli $8.477.141 Задржи група
34 R-182 14 0 0 0 0 10 17 0.59 QF ? Pipirelli $3.696.158 Задржи група
33 R-182 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $5.935.687 Задржи група
32 R-182 7 3 3 1 0 35 17 2.06 QF 2405 Pipirelli $5.960.636 Задржи група
31 R-182 15 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $-552.929 Задржи група
30 R-182 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-10.445.342 Задржи група
29 R-182 13 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 2411 Pipirelli $4.635.597 Задржи група
28 R-182 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $-301.088 Задржи група
27 R-182 28 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Pipirelli $-10.641.403 Задржи група
26 R-182 29 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $3.376.708 Задржи група