Профил на менаџерот: Jonathan Filippe Wahldrich

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jonathan Filippe Wahldrich
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 13, 2011
Последна интеракција: Вчера во 16:55:35
Постови на форумот:5  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (557)
Освоени поени:0 (1197)
Победи:0 (51)
Подиуми:0 (105)
Пол-позиции:0 (21)
Најбрзи круга:0 (19)
Просечно поени/трка: - (2.15)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 24, 2011)
Достигнувања:

30% отклучени

(113/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jonathan Filippe Wahldrich Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:jonathanfilippe
 Twitter:jonathanfilippe
 Skype:jonathan.filippe

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 10
Број на најавувања:5145
Време поминато на ГПРО:713.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Свршен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 19
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: Frdric Adams (73)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Burnout Racing
Екипен пласман:36
Поени на тимот:0

Спонзори

11Up (R19) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 A-28 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 4384 Pipirelli $-30.511.817 Испаднат
87 P-14 40 0 0 0 0 0 17 0 - 1183 Dunnolop $-1.017.707 Испаднат
86 A-25 5 1 4 0 1 54 17 3.18 R1 941 Pipirelli $79.144.469 Промовиран*
85 A-25 15 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 2603 Pipirelli $84.696.961 Задржи група
84 A-25 22 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 3954 Pipirelli $77.504.788 Задржи група
83 A-25 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2305 Pipirelli $53.232.840 Задржи група
82 A-25 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 3504 Pipirelli $15.549.013 Задржи група
81 A-25 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2985 Pipirelli $30.924.478 Задржи група
80 P-4 19 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 4433 Yokomama $-1.802.154 Испаднат
79 A-80 1 5 10 2 0 98 17 5.76 QF 775 Pipirelli $33.768.646 Промовиран
78 A-80 12 0 0 0 0 10 17 0.59 - 2755 Pipirelli $34.038.713 Задржи група
77 R-51 1 15 15 14 4 159 17 9.35 W 2029 Pipirelli $33.463.852 Промовиран
76 R-51 5 0 5 0 3 62 12 5.17 - 6487 Pipirelli $-41.726.461 Задржи група
61-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
60 R-85 24 0 0 0 0 0 0 - - 10317 Pipirelli $12.841.000 Задржи група
55-59 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 P-1 39 0 0 0 0 0 0 - - 14374 blank $6.426.911 Пензиониран
53 P-1 24 0 1 0 0 6 12 0.5 R1 8266 Dunnolop $13.793.910 Задржи група
52 A-60 1 4 10 0 4 92 17 5.41 F 583 Pipirelli $70.232.264 Промовиран
51 A-60 16 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1101 Pipirelli $61.794.326 Задржи група
50 R-163 1 5 13 3 0 125 17 7.35 W ? Pipirelli $45.687.467 Промовиран
49 R-163 5 0 3 0 0 49 11 4.45 - - Pipirelli $-10.648.450 Задржи група
46-48 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-39 22 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $18.425.520 Задржи група
44 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 R-15 25 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $18.699.790 Задржи група
42 A-64 12 1 1 0 1 14 9 1.56 R2 - Pipirelli $-3.267.251 Пензиониран
41 P-16 37 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Avonn $-6.697.053 Испаднат
40 A-8 2 3 8 0 2 78 17 4.59 F 455 Pipirelli $39.590.163 Промовиран
39 A-8 10 0 2 0 0 19 17 1.12 R1 1441 Pipirelli $46.581.155 Задржи група
38 A-8 21 0 0 0 0 5 17 0.29 - 1519 Pipirelli $9.135.194 Задржи група
37 R-370 5 2 6 0 0 73 17 4.29 R2 ? Pipirelli $10.820.118 Промовиран
36 A-60 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $-1.149 Испаднат
35 A-60 25 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Pipirelli $4.895.191 Задржи група
34 R-106 2 5 7 0 2 84 17 4.94 F ? Pipirelli $25.633.610 Промовиран
33 R-106 11 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $-30.625.930 Задржи група
32 A-33 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $-883.457 Испаднат
31 A-33 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $7.829.660 Задржи група
30 A-33 5 2 3 0 2 51 17 3 QF ? Pipirelli $7.253.995 Задржи група
29 A-33 15 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 ? Pipirelli $29.236.895 Задржи група
28 R-77 1 8 14 2 0 121 17 7.12 SF ? Pipirelli $28.202.066 Промовиран
27 R-77 10 0 0 0 0 21 17 1.24 R2 1793 Pipirelli $-26.515.498 Задржи група
26 R-77 23 0 0 0 0 0 8 0 - - Pipirelli $-27.729.939 Задржи група