Профил на менаџерот: Lukáš Homola

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Lukáš Homola
Држава: Словачка
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 14, 2011
Последна интеракција: Јан 9 2016, 10:10:46
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (419)
Освоени поени:0 (671)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (44)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (1.6)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(61/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Lukáš Homola Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 6
Број на најавувања:4277
Време поминато на ГПРО:939.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Момче

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
52-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
51 A-25 18 0 0 0 0 5 1 5 R1 - Pipirelli $53.722.263 Пензиониран
50 A-25 18 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $64.009.185 Задржи група
49 A-25 15 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $89.325.711 Задржи група
48 A-25 22 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? Pipirelli $64.142.395 Задржи група
47 P-11 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Yokomama $46.145.640 Испаднат
46 A-76 1 2 5 3 0 71 17 4.18 W ? Pipirelli $88.492.127 Промовиран
45 A-76 9 0 1 1 0 35 17 2.06 R1 1052 Pipirelli $91.255.490 Задржи група
44 A-76 4 2 7 1 0 75 17 4.41 F 672 Pipirelli $86.450.144 Задржи група
43 A-76 10 0 0 0 0 24 17 1.41 R1 985 Pipirelli $53.535.019 Задржи група
42 A-76 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $83.523.025 Задржи група
41 A-76 12 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 ? Pipirelli $90.163.244 Задржи група
40 A-76 13 1 1 1 0 19 17 1.12 SF ? Pipirelli $90.416.023 Задржи група
39 A-76 8 0 1 0 0 29 17 1.71 SF ? Pipirelli $102.743.608 Задржи група
38 A-76 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $33.151.551 Задржи група
37 A-76 19 0 0 0 0 5 17 0.29 QF ? Pipirelli $34.287.626 Задржи група
36 A-76 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $9.344.276 Задржи група
35 R-193 4 0 4 0 0 63 17 3.71 W ? Pipirelli $34.965.072 Промовиран
34 A-6 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 741 Pipirelli $-31.593.043 Испаднат
33 R-269 1 6 10 7 2 103 17 6.06 W ? Pipirelli $38.633.874 Промовиран
32 R-269 5 2 4 1 0 55 17 3.24 R1 1750 Pipirelli $-30.569.411 Задржи група
31 R-269 13 0 0 0 0 13 15 0.87 R1 - Pipirelli $-31.457.335 Задржи група
30 A-36 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 918 Pipirelli $-40.272.784 Испаднат
29 R-176 4 2 6 0 0 71 17 4.18 R1 ? Pipirelli $4.664.208 Промовиран
28 R-176 6 0 3 0 0 43 17 2.53 R2 1575 Pipirelli $-29.303.463 Задржи група
27 R-176 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2248 Pipirelli $-23.747.159 Задржи група
26 R-176 27 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $-3.633.368 Задржи група