Профил на менаџерот: Joaquín Quintana

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Joaquín Quintana
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 28, 2008
Последна интеракција: Денес во 01:18:46
Постови на форумот:3599  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (1145)
Освоени поени:7 (2105)
Победи:0 (60)
Подиуми:0 (152)
Пол-позиции:0 (62)
Најбрзи круга:0 (55)
Просечно поени/трка: 0.44 (1.84)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

53% отклучени

(189/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Joaquín Quintana Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 9, Трка 1
Број на најавувања:35655
Време поминато на ГПРО:15367.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 3
Позиција во сезоната:23
Пари: $??.???.???
Возач: Gerard Arnoux (153)
Технички Директор: Maurice Rousseau (114)
Екипа во целост:54
Гуми: Yokomama
Име на тим: Force One
Екипен пласман:19
Поени на тимот:550.533

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Joaquín Quintana (Последна обнова: Мај 9 2020, 19:12:44)
1 Rookie group title
2 Ammy group titles
1 Pro group title

3 Ammy Cup titles
1 Pro Cup title
2 Master Cup titles

Rookie: 3 Wins, 10 podiums, 108 points, 3 seasons, 43 races

Ammy: 29 wins, 58 podiums, 28 poles, 30 Fastest laps, 833 points, 22 seasons, 374 races

Pro: 16 wins, 32 podiums, 15 poles, 12 FL, 456 points, 19 seasons, 323 races

Master: 12 wins, 52 podiums, 19 poles, 11 FL, 704 points, 20 seasons, 340 races

Elite: 2FL, 2 points, 3 seasons, 51 races


TEAMS: 4 Team Championships, 5 Cup Team Championships