Профил на менаџерот: Victor Kamennov

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Toyota 2009
Име:Victor Kamennov
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 19, 2011
Последна интеракција: Денес во 06:09:58
Постови на форумот:697  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (829)
Освоени поени:10 (1541)
Победи:1 (44)
Подиуми:1 (128)
Пол-позиции:0 (79)
Најбрзи круга:0 (46)
Просечно поени/трка: 1.67 (1.86)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 27, 2011)
Достигнувања:

48% отклучени

(169/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Victor Kamennov Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:Ayrton_Senna280986

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 8
Број на најавувања:19388
Време поминато на ГПРО:5760.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 17
Позиција во сезоната:10
Пари: $??.???.???
Возач: Joachim Frentzen (141)
Технички Директор: Cesare Scalabroni (86)
Екипа во целост:38
Гуми: Yokomama
Име на тим: =In Motion=
Екипен пласман:174
Поени на тимот:111

Спонзори

AT&AT (A93) - 7 трки
Copa Airways (A93) - 19 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 P-17 15 0 2 0 0 14 17 0.82 R1 455 Yokomama $79.924.509 Задржи група
73 A-93 3 7 10 4 5 119 17 7 F 682 Pipirelli $131.788.430 Промовиран
72 A-93 9 0 1 0 0 17 17 1 R2 1391 Pipirelli $71.053.662 Задржи група
71 A-93 10 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 1986 Pipirelli $29.457.666 Задржи група
70 P-22 37 0 0 0 0 0 17 0 - 2261 Pipirelli $11.988.639 Испаднат
69 M-2 39 0 0 0 1 0 17 0 R1 3570 Contimental $-4.604.510 Испаднат
68 P-4 3 1 3 0 3 60 17 3.53 SF 131 Yokomama $42.617.163 Промовиран
67 P-4 11 0 1 0 1 14 17 0.82 R1 405 Yokomama $20.154.956 Задржи група
66 P-4 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 490 Yokomama $35.419.257 Задржи група
65 A-87 2 5 13 6 6 124 17 7.29 SF 485 Pipirelli $50.194.213 Промовиран
64 A-87 5 1 4 0 0 44 17 2.59 R2 4039 Pipirelli $38.781.597 Задржи група
63 A-87 13 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 1705 Pipirelli $29.303.033 Задржи група
62 A-87 5 2 6 0 4 65 17 3.82 F 3117 Pipirelli $2.810.260 Задржи група
61 A-87 20 0 0 0 0 2 16 0.12 QF 4302 Pipirelli $9.826.827 Задржи група
60 A-87 13 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 1703 Pipirelli $29.559.763 Задржи група
59 A-87 15 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 4569 Pipirelli $46.839.258 Задржи група
58 A-87 15 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 4764 Pipirelli $46.204.224 Задржи група
57 P-5 39 0 0 0 0 0 17 0 - 2477 Pipirelli $26.447.234 Испаднат
56 M-4 39 0 0 0 0 0 17 0 - 3291 Pipirelli $9.968.116 Испаднат
55 Elite 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2691 Hancock $-8.156.915 Испаднат
54 Elite 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 99 Dunnolop $19.994.342 Задржи група
53 Elite 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 131 Dunnolop $14.969.778 Задржи група
52 Elite 15 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 123 Badyear $11.716.099 Задржи група
51 M-2 1 4 7 10 3 76 17 4.47 F 31 Dunnolop $47.515.485 Промовиран
50 M-2 17 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 ? Yokomama $20.632.896 Задржи група
49 M-2 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Yokomama $16.115.169 Задржи група
48 P-12 3 1 4 1 1 66 17 3.88 SF 113 Yokomama $41.722.963 Промовиран
47 P-12 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 ? Yokomama $12.942.632 Задржи група
46 A-61 1 7 10 14 6 97 17 5.71 SF ? Pipirelli $29.551.335 Промовиран
45 A-61 10 1 2 8 1 25 17 1.47 R1 1247 Pipirelli $36.283.453 Задржи група
44 A-61 8 1 2 0 1 21 17 1.24 SF ? Pipirelli $28.317.386 Задржи група
43 A-61 11 0 2 0 0 20 17 1.18 QF ? Pipirelli $13.641.363 Задржи група
42 P-6 4 1 5 4 1 49 17 2.88 W 129 Dunnolop $-3.831.556 Испаднат
41 P-6 8 0 2 0 0 24 17 1.41 - 274 Avonn $13.969.352 Задржи група
40 A-25 3 1 7 1 1 72 17 4.24 SF ? Pipirelli $22.821.617 Промовиран
39 P-15 33 0 0 0 1 1 17 0.06 R1 ? Dunnolop $-322.338 Испаднат
38 M-1 15 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 ? Michelini $-5.279.682 Испаднат
37 P-20 1 4 12 12 5 116 17 6.82 W 59 Yokomama $91.706.371 Промовиран
36 P-20 6 2 4 3 2 39 17 2.29 - 249 Yokomama $56.957.579 Задржи група
35 A-71 6 0 1 0 0 23 17 1.35 - 1115 Pipirelli $98.977.218 Промовиран
34 R-56 1 3 9 13 2 98 17 5.76 SF 1357 Pipirelli $81.522.566 Промовиран
33 M-2 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $-31.902.251 Спец пот
32 P-3 4 1 3 0 1 48 17 2.82 QF ? Badyear $25.253.031 Промовиран
31 P-3 12 0 2 0 1 16 17 0.94 R1 ? Yokomama $17.574.311 Задржи група
30 P-3 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Dunnolop $10.376.048 Задржи група
29 A-46 3 1 5 3 0 73 17 4.29 QF 369 Pipirelli $68.600.929 Промовиран
28 A-46 10 0 0 0 0 21 17 1.24 R1 556 Pipirelli $54.059.957 Задржи група
27 R-56 2 0 6 0 0 75 17 4.41 SF 1172 Pipirelli $29.083.852 Промовиран
26 R-56 19 0 1 0 0 8 10 0.8 - - Pipirelli $5.579.533 Задржи група