Профил на менаџерот: Edilson De Souza

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Edilson De Souza
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 20, 2011
Последна интеракција: Јул 10 2020, 23:19:59
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (830)
Освоени поени:0 (1333)
Победи:0 (41)
Подиуми:0 (113)
Пол-позиции:0 (38)
Најбрзи круга:0 (33)
Просечно поени/трка: - (1.61)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 28, 2011)
Достигнувања:

34% отклучени

(120/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Edilson De Souza Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 8
Број на најавувања:5133
Време поминато на ГПРО:1678.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 52
Позиција во сезоната:16
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Coppersucar Yamahha
Екипен пласман:912
Поени на тимот:0

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 R-61 4 2 7 1 1 70 16 4.38 QF 4774 Pipirelli $44.015.901 Промовиран
75 A-17 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 2470 Pipirelli $8.536.479 Испаднат
74 R-152 1 8 12 8 5 126 16 7.88 QF 4143 Pipirelli $9.166.349 Промовиран
73 R-152 15 0 0 0 0 4 13 0.31 R1 6378 Pipirelli $78.141.252 Задржи група
72 A-75 29 0 0 0 0 0 16 0 R2 4100 Pipirelli $-13.648.549 Испаднат
71 R-159 3 0 6 0 0 71 17 4.18 SF 2786 Pipirelli $7.881.519 Промовиран
70 A-40 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 4986 Pipirelli $-8.349.315 Испаднат
69 A-40 18 0 0 0 0 7 16 0.44 R2 4799 Pipirelli $10.141.190 Задржи група
68 A-40 17 0 0 0 0 6 13 0.46 QF 6090 Pipirelli $48.497.007 Задржи група
67 A-40 16 0 0 0 0 6 10 0.6 R2 7606 Pipirelli $77.599.885 Задржи група
66 A-40 12 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 2810 Pipirelli $57.422.310 Задржи група
65 A-40 14 0 1 0 0 11 15 0.73 R1 5671 Pipirelli $78.727.359 Задржи група
64 A-40 18 0 0 0 0 10 17 0.59 QF 4648 Pipirelli $58.458.738 Задржи група
63 A-40 7 0 1 0 0 35 15 2.33 QF 5296 Pipirelli $49.999.560 Задржи група
62 A-40 12 0 1 0 1 12 16 0.75 R1 4654 Pipirelli $45.433.550 Задржи група
61 A-40 11 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 5524 Pipirelli $79.572.637 Задржи група
60 A-40 20 0 0 0 0 0 16 0 R1 4763 Pipirelli $97.949.671 Задржи група
59 A-40 25 0 0 0 0 0 16 0 R2 4427 Pipirelli $80.111.970 Задржи група
58 A-40 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 3313 Pipirelli $31.446.843 Задржи група
57 P-11 34 0 0 0 0 0 17 0 - 1883 Yokomama $-5.324.963 Испаднат
56 A-60 3 1 7 0 2 66 17 3.88 QF 689 Pipirelli $38.406.140 Промовиран
55 A-60 16 0 0 0 0 4 17 0.24 SF 5247 Pipirelli $83.958.303 Задржи група
54 A-60 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 3299 Pipirelli $66.679.004 Задржи група
53 A-60 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 1696 Pipirelli $24.403.029 Задржи група
52 P-23 30 0 0 1 0 3 17 0.18 - ? Yokomama $7.916.929 Испаднат
51 A-33 3 2 8 2 1 72 17 4.24 SF ? Pipirelli $39.548.242 Промовиран
50 A-33 7 1 1 0 0 31 17 1.82 SF ? Pipirelli $43.477.623 Задржи група
49 A-33 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1513 Pipirelli $76.480.718 Задржи група
48 A-33 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $44.608.797 Задржи група
47 R-158 1 8 14 11 0 133 17 7.82 F 1824 Pipirelli $55.390.383 Промовиран
46 A-104 30 0 0 0 0 0 17 0 - 1626 Pipirelli $-30.828.642 Испаднат
45 A-104 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $5.663.633 Задржи група
44 P-7 25 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? Yokomama $-22.283.721 Испаднат
43 A-105 3 0 5 0 0 66 17 3.88 SF 665 Pipirelli $33.905.948 Промовиран
42 A-105 13 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 1901 Pipirelli $36.852.785 Задржи група
41 A-105 16 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 ? Pipirelli $8.118.260 Задржи група
40 A-105 23 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 - Pipirelli $12.590.457 Задржи група
39 R-217 3 1 7 3 4 78 17 4.59 SF ? Pipirelli $53.008.725 Промовиран
38 A-1 30 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $-29.703.314 Испаднат
37 A-1 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $800.284 Задржи група
36 A-1 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $40.679.441 Задржи група
35 P-13 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 329 Dunnolop $20.955.296 Испаднат
34 A-9 4 1 3 0 1 41 17 2.41 SF 397 Pipirelli $111.139.801 Промовиран
33 A-9 11 1 1 0 0 18 17 1.06 R2 ? Pipirelli $61.164.516 Задржи група
32 A-9 24 0 0 0 1 5 17 0.29 R1 791 Pipirelli $29.780.324 Задржи група
31 R-273 1 6 13 8 0 124 17 7.29 F ? Pipirelli $48.627.911 Промовиран
30 A-6 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-4.002.824 Испаднат
29 R-299 4 3 8 1 4 84 17 4.94 SF ? Pipirelli $24.285.816 Промовиран*
28 A-60 37 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $3.260.445 Испаднат
27 R-130 1 5 13 3 12 121 17 7.12 F 1001 Pipirelli $15.565.229 Промовиран
26 R-130 9 1 3 0 1 27 10 2.7 - - Pipirelli $-519.760 Задржи група