Профил на менаџерот: Wesley Soares

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Wesley Soares
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 24, 2011
Последна интеракција: Вчера во 23:01:18
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (671)
Освоени поени:6 (1111)
Победи:0 (39)
Подиуми:0 (102)
Пол-позиции:0 (38)
Најбрзи круга:0 (46)
Просечно поени/трка: 0.46 (1.66)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

38% отклучени

(135/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Wesley Soares Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 9
Број на најавувања:6183
Време поминато на ГПРО:768.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 18
Позиција во сезоната:18
Пари: $??.???.???
Возач: Matteo Leoni (137)
Технички Директор: Nick Nichols (83)
Екипа во целост:6
Гуми: Yokomama
Име на тим: Exploradores do Vacuo
Екипен пласман:100
Поени на тимот:288.7334

Спонзори

Visteons (A3) - 19 трки
SLG (A3) - 12 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-3 3 3 6 4 9 79 16 4.94 SF 3986 Pipirelli $91.921.324 Промовиран
72 A-3 10 1 1 0 2 21 16 1.31 QF 4172 Pipirelli $123.676.769 Задржи група
71 A-3 17 0 1 0 0 7 14 0.5 R2 5983 Pipirelli $94.144.353 Задржи група
70 A-3 17 0 0 0 0 4 12 0.33 R1 6349 Pipirelli $59.013.329 Задржи група
69 R-154 2 8 10 7 9 100 17 5.88 QF 3626 Pipirelli $89.889.421 Промовиран
68 A-88 34 0 0 0 0 0 13 0 R1 6662 Pipirelli $20.482.667 Испаднат
67 R-79 3 3 9 2 2 79 15 5.27 R2 6064 Pipirelli $37.838.693 Промовиран
66 R-79 10 0 1 0 1 16 15 1.07 QF 5939 Pipirelli $40.214.600 Задржи група
60-65 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
59 A-71 33 0 0 0 0 0 0 - - 11482 Pipirelli $-6.839.668 Пензиониран
58 P-4 35 0 0 0 0 0 11 0 R1 7165 Yokomama $-6.264.935 Испаднат
57 P-4 12 0 0 1 1 11 17 0.65 R2 1819 Dunnolop $62.989.387 Задржи група
56 P-4 18 0 1 0 0 8 16 0.5 R1 6735 Yokomama $125.474.930 Задржи група
55 A-99 3 3 11 5 7 89 17 5.24 R2 604 Pipirelli $164.641.906 Промовиран
54 A-99 7 1 3 0 2 29 13 2.23 - 7368 Pipirelli $182.545.701 Задржи група
53 A-99 16 0 1 0 1 12 17 0.71 R1 4162 Pipirelli $186.423.758 Задржи група
52 A-99 13 0 3 0 2 27 17 1.59 R1 ? Pipirelli $144.254.580 Задржи група
51 A-99 15 0 1 0 1 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $127.595.006 Задржи група
50 A-99 14 1 1 0 0 14 16 0.88 R2 - Pipirelli $128.540.150 Задржи група
49 A-99 5 1 4 0 3 55 17 3.24 R2 610 Pipirelli $102.224.849 Задржи група
48 A-99 10 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 ? Pipirelli $59.134.241 Задржи група
47 A-99 15 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $15.801.828 Задржи група
46 P-7 30 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 311 Avonn $8.372.923 Испаднат
45 P-7 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Avonn $18.697.055 Задржи група
44 P-7 14 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 ? Avonn $57.635.511 Задржи група
43 P-7 20 0 1 0 0 10 17 0.59 - ? Avonn $32.940.778 Задржи група
42 P-7 17 0 1 0 1 10 16 0.62 QF - Avonn $49.104.468 Задржи група
41 P-7 20 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 502 Avonn $49.564.900 Задржи група
40 A-67 1 6 10 7 2 93 17 5.47 F ? Pipirelli $127.283.726 Промовиран
39 A-67 6 0 2 0 0 28 17 1.65 QF ? Pipirelli $80.453.067 Задржи група
38 A-67 12 1 2 0 0 20 17 1.18 R2 820 Pipirelli $101.933.091 Задржи група
37 A-67 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 747 Pipirelli $94.835.085 Задржи група
36 A-67 15 0 1 0 0 14 17 0.82 QF 1018 Pipirelli $51.677.683 Задржи група
35 R-5 3 1 9 1 0 91 17 5.35 SF 1476 Pipirelli $26.997.981 Промовиран
34 A-21 22 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 838 Pipirelli $-751.038 Испаднат
33 R-229 1 9 16 11 1 140 17 8.24 W 926 Pipirelli $15.898.732 Промовиран
32 R-229 8 1 2 0 2 32 17 1.88 QF ? Pipirelli $28.702.462 Задржи група
31 R-229 19 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $-14.907.006 Задржи група
30 R-229 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $54.647.525 Задржи група
29 R-229 11 0 0 0 0 16 17 0.94 R1 2097 Pipirelli $-7.416.689 Задржи група
28 R-229 13 0 1 0 0 17 17 1 QF 1922 Pipirelli $2.611.425 Задржи група
27 R-229 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2155 Pipirelli $-400.438 Задржи група
26 R-229 17 0 0 0 0 4 9 0.44 - - Pipirelli $15.240.796 Задржи група