Профил на менаџерот: Alfred Gurber

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alfred Gurber
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 27, 2011
Последна интеракција: Мар 9 2020, 15:40:01
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (726)
Освоени поени:0 (848)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (64)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: - (1.17)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(72/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alfred Gurber Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 10
Број на најавувања:6056
Време поминато на ГПРО:1818.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
74 R-61 10 0 0 0 1 14 9 1.56 QF 6952 Pipirelli $9.288.472 Задржи група
73 R-61 17 0 0 0 0 1 6 0.17 - 7236 Pipirelli $24.141.605 Задржи група
69-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
68 A-21 28 0 0 0 0 0 8 0 R2 7618 Pipirelli $-5.399.594 Пензиониран
67 R-92 3 2 7 0 0 80 17 4.71 F 2695 Pipirelli $9.420.682 Промовиран
66 A-37 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 2605 Pipirelli $-324.910 Испаднат
65 P-21 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 2460 Yokomama $14.858.036 Испаднат
64 A-101 2 7 12 9 2 108 17 6.35 R1 1045 Pipirelli $145.237.462 Промовиран
63 A-109 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2224 Pipirelli $169.370.949 Задржи група
62 A-109 18 0 0 0 0 1 17 0.06 - 3127 Pipirelli $157.601.882 Задржи група
61 A-109 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 2111 Pipirelli $116.253.038 Задржи група
60 A-109 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2592 Pipirelli $117.194.641 Задржи група
59 A-109 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 2008 Pipirelli $175.615.744 Задржи група
58 A-109 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1862 Pipirelli $161.278.661 Задржи група
57 A-109 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 3792 Pipirelli $142.980.845 Задржи група
56 A-109 21 0 0 0 0 0 16 0 R1 4027 Pipirelli $134.837.064 Задржи група
55 A-109 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1499 Pipirelli $131.702.294 Задржи група
54 A-109 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 1559 Pipirelli $133.257.810 Задржи група
53 A-109 11 0 1 0 0 20 16 1.25 R1 4016 Pipirelli $130.780.430 Задржи група
52 A-109 7 0 2 0 0 32 17 1.88 R2 704 Pipirelli $112.068.216 Задржи група
51 A-109 18 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 848 Pipirelli $92.304.715 Задржи група
50 A-109 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 980 Pipirelli $59.834.114 Задржи група
49 P-10 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 431 Avonn $29.952.658 Испаднат
48 P-10 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $6.995.985 Задржи група
47 A-2 2 5 8 1 3 79 17 4.65 QF 423 Pipirelli $86.106.941 Промовиран
46 A-2 16 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $40.807.637 Задржи група
45 A-2 19 0 0 0 0 6 17 0.35 - 1400 Pipirelli $17.858.395 Задржи група
44 A-2 9 1 1 1 0 15 17 0.88 R2 1667 Pipirelli $80.902.026 Задржи група
43 A-2 8 1 2 0 0 32 17 1.88 - 1518 Pipirelli $104.902.217 Задржи група
42 A-2 14 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $93.009.870 Задржи група
41 A-2 10 0 2 0 0 22 17 1.29 QF 819 Pipirelli $65.538.972 Задржи група
40 A-2 17 0 0 0 1 9 17 0.53 R1 1164 Pipirelli $40.919.846 Задржи група
39 A-2 8 0 0 2 0 26 17 1.53 R2 ? Pipirelli $78.175.021 Задржи група
38 A-2 4 0 3 0 0 46 17 2.71 SF 708 Pipirelli $64.711.742 Задржи група
37 A-2 18 0 0 0 0 11 17 0.65 SF ? Pipirelli $38.334.196 Задржи група
36 A-2 17 0 1 0 0 9 17 0.53 QF ? Pipirelli $7.129.133 Задржи група
35 P-3 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Dunnolop $22.631.504 Испаднат
34 P-3 23 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 190 Dunnolop $4.389.410 Задржи група
33 P-3 11 0 0 0 0 23 17 1.35 R2 101 Dunnolop $18.739.063 Задржи група
32 P-3 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 182 Yokomama $24.708.924 Задржи група
31 P-3 14 0 2 0 0 14 17 0.82 R1 ? Yokomama $23.724.204 Задржи група
30 A-42 4 1 6 0 0 64 17 3.76 W ? Pipirelli $45.238.437 Промовиран
29 A-42 10 0 2 0 0 24 17 1.41 R1 ? Pipirelli $43.793.172 Задржи група
28 A-42 6 2 3 0 1 46 17 2.71 W ? Pipirelli $54.474.640 Задржи група
27 R-158 2 1 9 2 0 96 17 5.65 W 1124 Pipirelli $43.492.614 Промовиран
26 R-158 21 0 0 0 0 3 8 0.38 - - Pipirelli $49.864.638 Задржи група