Профил на менаџерот: Daniel Junqueira

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Daniel Junqueira
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 28, 2011
Последна интеракција: Авг 28 2012, 17:15:56
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (64)
Освоени поени:0 (234)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (21)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (3.66)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 2, 2011)
Достигнувања:

13% отклучени

(48/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Daniel Junqueira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 10
Број на најавувања:252
Време поминато на ГПРО:91.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Свршен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
32-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
31 R-331 28 0 0 0 0 0 5 0 - - Pipirelli $-5.903.566 Задржи група
30 A-54 28 0 0 0 0 0 8 0 R1 - Pipirelli $42.508.855 Пензиониран
29 A-54 9 0 1 1 1 28 17 1.65 SF 711 Pipirelli $19.959.643 Задржи група
28 A-54 20 0 0 0 0 7 5 1.4 R1 - Pipirelli $10.654.736 Задржи група
27 R-199 1 10 14 5 2 140 16 8.75 F - Pipirelli $18.123.209 Промовиран
26 R-199 8 1 4 1 2 36 8 4.5 - - Pipirelli $-30.388.062 Задржи група