Профил на менаџерот: Jesse Peltoniemi

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Jesse Peltoniemi
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 28, 2006
Последна интеракција: Мај 18 2018, 23:01:01
Постови на форумот:15  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (126)
Освоени поени:0 (75)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (2)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (0.6)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

2% отклучени

(6/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jesse Peltoniemi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 1, Трка 1
Број на најавувања:629
Време поминато на ГПРО:129 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
65-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 R-127 23 0 0 0 0 0 2 0 - 9288 Pipirelli $29.793.500 Задржи група
54-63 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-254 9 0 0 0 0 23 9 2.56 QF 9250 Pipirelli $16.338.278 Задржи група
32-52 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
31 R-153 17 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 2388 Pipirelli $5.250.483 Задржи група
30 R-153 16 0 1 0 0 8 13 0.62 R2 - Pipirelli $2.937.887 Задржи група
28-29 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
27 R-223 17 0 0 0 0 3 9 0.33 R2 - Pipirelli $-7.708.387 Задржи група
26 R-223 20 0 0 0 0 3 14 0.21 - - Pipirelli $7.224.760 Задржи група
19-25 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
18 R-69 15 0 1 0 0 11 4 2.75 R1 - Pipirelli $-17.713.069 Задржи група
17 R-69 24 0 0 0 0 1 7 0.14 - - Pipirelli $2.091.663 Задржи група
11-16 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
10 R-36 21 0 0 0 0 0 8 0 - - blank $-3.493.537 Задржи група
5-9 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
4 R-13 20 0 0 0 0 4 7 0.57 - - blank $-9.904.224 Задржи група
3 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
2 R-6 23 0 0 1 0 3 12 0.25 - - blank $-24.189.079 Задржи група
1 R-6 16 0 0 0 0 9 14 0.64 - - blank $-11.255.066 Задржи група