Профил на менаџерот: Sam Le Meur

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sam Le Meur
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 8, 2011
Последна интеракција: Вчера во 21:57:09
Постови на форумот:13  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (970)
Освоени поени:0 (1805)
Победи:0 (49)
Подиуми:0 (162)
Пол-позиции:0 (36)
Најбрзи круга:0 (40)
Просечно поени/трка: 0 (1.86)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

43% отклучени

(157/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sam Le Meur Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 13
Број на најавувања:17627
Време поминато на ГПРО:3378.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 3
Позиција во сезоната:38
Пари: $??.???.???
Возач: Heikki Vilander (135)
Технички Директор: Jack Stewart (89)
Екипа во целост:17
Гуми: Avonn
Име на тим: French Kiss - FRA 17
Екипен пласман:261
Поени на тимот:219.0833

Спонзори

Europacar (M1) - 2 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Sam Le Meur (Последна обнова: Окт 30 2018, 16:40:34)