Профил на менаџерот: Nicola Civiero

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Nicola Civiero
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 10, 2011
Последна интеракција: Мај 15 2012, 21:20:30
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (60)
Освоени поени:0 (94)
Победи:0 (1)
Подиуми:0 (8)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: - (1.57)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

4% отклучени

(14/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nicola Civiero Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 14
Број на најавувања:267
Време поминато на ГПРО:78.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
31-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
30 R-302 24 0 0 0 0 0 6 0 QF - Pipirelli $-27.028.973 Задржи група
29 R-302 8 0 2 0 1 35 16 2.19 QF - Pipirelli $-10.515.730 Задржи група
28 A-54 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $7.638.865 Испаднат
27 R-137 4 1 6 0 0 59 17 3.47 QF 1806 Pipirelli $8.902.403 Промовиран
26 R-137 29 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $-11.245.158 Задржи група