Профил на менаџерот: Dominik Botos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Dominik Botos
Држава: Унгарија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 30, 2011
Последна интеракција: Сеп 25 2014, 20:17:16
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (209)
Освоени поени:0 (396)
Победи:0 (13)
Подиуми:0 (31)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: - (1.89)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

15% отклучени

(52/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dominik Botos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 1
Број на најавувања:1026
Време поминато на ГПРО:249.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
41-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
40 A-2 39 0 0 0 0 0 10 0 - - Pipirelli $-8.313.208 Испаднат
39 R-176 8 2 4 1 1 50 17 2.94 QF ? Pipirelli $5.658.484 Промовиран*
38 R-176 11 1 2 0 1 26 11 2.36 - - Pipirelli $-19.272.389 Задржи група
37 R-254 12 0 0 0 1 14 11 1.27 QF - Pipirelli $-22.520.616 Задржи група
36 R-254 18 0 0 0 4 1 14 0.07 R1 - Pipirelli $-11.851.987 Задржи група
35 R-254 5 1 5 0 0 54 17 3.18 W ? Pipirelli $-22.673.634 Задржи група
34 R-254 6 0 4 0 1 40 17 2.35 QF ? Pipirelli $-22.975.454 Задржи група
33 R-254 6 1 3 0 2 45 17 2.65 QF ? Pipirelli $-18.279.617 Задржи група
32 R-254 11 0 0 0 1 24 17 1.41 R1 ? Pipirelli $-12.596.034 Задржи група
31 R-254 10 0 1 0 1 22 17 1.29 W ? Pipirelli $-20.131.589 Задржи група
30 A-27 39 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $-33.363.189 Испаднат
29 R-160 2 7 10 3 3 92 17 5.41 SF ? Pipirelli $16.986.405 Промовиран
28 R-160 8 1 2 0 0 22 15 1.47 R2 - Pipirelli $-4.345.132 Задржи група
27 R-160 20 0 0 0 1 6 17 0.35 - ? Pipirelli $-11.925.011 Задржи група