Профил на менаџерот: Roland Kocsis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Roland Kocsis
Држава: Словачка
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 1, 2011
Последна интеракција: Денес во 19:28:23
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (768)
Освоени поени:36 (2425)
Победи:2 (71)
Подиуми:3 (193)
Пол-позиции:2 (76)
Најбрзи круга:0 (86)
Просечно поени/трка: 5.14 (3.16)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

46% отклучени

(163/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Roland Kocsis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 1
Број на најавувања:7179
Време поминато на ГПРО:363.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 58
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Junior Van Lagen (102)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:14
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Mercedes-Ferrari F1 Fan Team
Екипен пласман:594
Поени на тимот:22.6

Спонзори

Winkeler AG (R58) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-58 6 0 2 7 2 59 17 3.47 SF 3861 Pipirelli $17.198.965 Задржи група
73 R-58 4 1 5 5 3 58 17 3.41 SF 3876 Pipirelli $-24.071.585 Задржи група
72 R-58 4 0 4 4 1 57 17 3.35 SF 4734 Pipirelli $-15.002.157 Задржи група
71 R-58 6 0 4 0 0 53 17 3.12 SF 5501 Pipirelli $36.116.951 Задржи група
70 R-58 6 0 3 0 0 49 17 2.88 QF 5344 Pipirelli $-11.958.148 Задржи група
69 R-58 7 0 1 0 0 29 10 2.9 QF 7534 Pipirelli $-12.408.877 Задржи група
68 R-58 13 0 0 0 0 9 11 0.82 R1 7012 Pipirelli $5.645.365 Задржи група
67 R-58 7 0 3 0 0 43 17 2.53 QF 3371 Pipirelli $-22.156.748 Задржи група
66 R-58 5 1 6 4 1 65 17 3.82 SF 5076 Pipirelli $-6.062.187 Задржи група
65 R-58 12 0 1 1 0 13 16 0.81 R2 5167 Pipirelli $-13.816.054 Задржи група
64 R-58 5 0 4 0 1 55 15 3.67 R1 5369 Pipirelli $-4.960.678 Задржи група
63 R-58 6 1 2 0 0 47 16 2.94 R1 5000 Pipirelli $-16.718.720 Задржи група
62 R-58 4 0 6 1 0 64 14 4.57 QF 6153 Pipirelli $-13.118.598 Задржи група
61 R-58 15 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 5655 Pipirelli $-7.358.541 Задржи група
60 R-58 3 0 7 4 2 76 16 4.75 F 5014 Pipirelli $-21.686.834 Задржи група
59 A-86 30 0 0 0 0 0 11 0 R2 7586 Pipirelli $-34.857.974 Испаднат
58 R-154 3 4 9 1 3 80 15 5.33 SF 6096 Pipirelli $13.624.711 Промовиран
57 R-154 7 1 2 1 2 44 12 3.67 R1 7437 Pipirelli $-12.200.447 Задржи група
56 R-154 7 0 1 0 0 24 8 3 R1 9076 Pipirelli $3.113.484 Задржи група
55 R-154 7 0 1 0 0 28 15 1.87 QF 6605 Pipirelli $-18.535.320 Задржи група
54 R-154 2 6 7 9 2 90 17 5.29 SF 4885 Pipirelli $-22.032.827 Задржи група
53 R-154 6 2 5 0 2 58 10 5.8 QF 8902 Pipirelli $4.983.462 Задржи група
52 R-154 2 5 8 7 6 92 17 5.41 SF ? Pipirelli $-6.384.138 Задржи група
51 R-154 4 5 6 9 5 70 17 4.12 SF ? Pipirelli $-30.053.600 Задржи група
50 A-125 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $-41.752.077 Испаднат
49 R-81 5 1 6 1 6 61 17 3.59 QF ? Pipirelli $20.249.451 Промовиран
48 R-81 4 1 5 1 9 63 17 3.71 SF 2676 Pipirelli $-28.543.755 Задржи група
47 R-81 5 1 2 0 2 50 17 2.94 SF 2485 Pipirelli $-17.784.627 Задржи група
46 R-81 5 1 7 2 3 58 16 3.62 QF - Pipirelli $-22.907.013 Задржи група
45 R-81 5 1 3 0 3 58 17 3.41 SF 2458 Pipirelli $-16.273.966 Задржи група
44 R-81 4 1 6 2 1 58 17 3.41 SF 2787 Pipirelli $-24.009.829 Задржи група
43 R-81 5 1 4 0 0 55 16 3.44 R2 - Pipirelli $-9.217.139 Задржи група
42 A-91 38 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-30.994.350 Испаднат
41 R-306 3 3 8 6 4 84 17 4.94 SF ? Pipirelli $50.524.748 Промовиран
40 R-306 6 1 4 0 1 51 17 3 SF ? Pipirelli $-28.901.712 Задржи група
39 R-306 2 5 8 1 6 76 17 4.47 SF 2504 Pipirelli $-29.730.618 Задржи група
38 R-306 8 0 1 0 0 34 17 2 QF 2835 Pipirelli $-36.513.437 Задржи група
37 R-306 7 0 3 0 0 51 17 3 W ? Pipirelli $-24.458.181 Задржи група
36 R-306 4 1 3 0 0 51 17 3 SF 2191 Pipirelli $-16.657.060 Задржи група
35 R-306 12 0 2 0 2 14 17 0.82 R1 ? Pipirelli $-23.083.644 Задржи група
34 A-32 32 0 0 0 1 0 17 0 - ? Pipirelli $-1.076.178 Испаднат
33 R-307 3 4 7 1 4 81 17 4.76 SF ? Pipirelli $24.792.999 Промовиран
32 R-307 2 6 10 0 8 105 17 6.18 R1 ? Pipirelli $-32.352.779 Задржи група
31 R-307 4 1 4 1 0 62 17 3.65 W 1699 Pipirelli $-15.540.961 Задржи група
30 R-307 1 11 13 6 5 129 17 7.59 W ? Pipirelli $-1.018.668 Задржи група
29 A-56 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $3.126.353 Испаднат
28 R-41 6 3 6 0 1 55 17 3.24 F ? Pipirelli $6.316.382 Промовиран*
27 R-41 10 1 1 0 0 17 17 1 R1 ? Pipirelli $6.799.676 Задржи група