Профил на менаџерот: Joachim Rang2

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Renault 2009
Име:Joachim Rang
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 4, 2011
Последна интеракција: Вчера во 16:22:39
Постови на форумот:314  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 2
Број на трки:5 (281)
Освоени поени:9 (1103)
Победи:0 (58)
Подиуми:0 (98)
Пол-позиции:0 (58)
Најбрзи круга:0 (49)
Просечно поени/трка: 1.8 (3.93)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 8, 2018)
Достигнувања:

59% отклучени

(212/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Joachim Rang Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 3
Број на најавувања:12372
Време поминато на ГПРО:2360.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:8
Пари: $??.???.???
Возач: Fabrizio Francia (231)
Технички Директор: Dana Matakadis (137)
Екипа во целост:49
Гуми: Michelini
Име на тим: Cavalli Malati
Екипен пласман:19
Поени на тимот:159.4668

Спонзори

Stiffany (E) - 30 трки
Flextonics (E) - 26 трки
Singapore Flylines (A78) - 25 трки
PAAI (E) - 10 трки
Valeos (E) - 1 трки
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 Elite 1 3 7 1 4 92 17 5.41 QF 1 Bridgerock $60.729.174 ГПРО Шампион
80 Elite 1 5 13 3 5 124 17 7.29 W 1 Bridgerock $61.942.284 ГПРО Шампион
79 Elite 8 0 3 1 0 33 16 2.06 R1 10 Badyear $100.321.160 Задржи група
78 Elite 8 2 2 0 0 27 17 1.59 QF 5 Badyear $81.964.445 Задржи група
77 Elite 7 0 4 1 0 33 17 1.94 R1 12 Badyear $58.891.848 Задржи група
76 Elite 11 1 1 1 0 13 17 0.76 R1 43 Badyear $47.030.336 Задржи група
75 Elite 17 0 0 0 1 13 17 0.76 R1 15 Yokomama $57.100.712 Задржи група
74 M-5 1 13 17 6 10 158 17 9.29 W 10 Bridgerock $97.668.603 Промовиран
73 M-5 5 1 3 0 0 52 17 3.06 QF 49 Yokomama $129.686.260 Задржи група
72 P-21 1 7 10 14 6 126 17 7.41 W 63 Yokomama $174.368.818 Промовиран
71 P-21 6 2 3 1 1 44 17 2.59 R1 317 Yokomama $145.281.285 Задржи група
70 A-78 1 11 14 14 11 139 17 8.18 W 590 Pipirelli $195.074.296 Промовиран
69 A-78 7 1 2 3 0 40 17 2.35 R1 1161 Pipirelli $135.996.561 Задржи група
68 A-78 6 2 4 1 1 42 17 2.47 SF 2971 Pipirelli $109.668.454 Задржи група
67 A-78 11 0 2 0 1 24 17 1.41 R1 2279 Pipirelli $51.783.302 Задржи група
66 R-35 1 10 12 12 9 126 17 7.41 F 3512 Pipirelli $55.562.391 Промовиран
65 R-35 13 0 1 0 0 8 2 4 - 7360 Pipirelli $-9.788.350 Задржи група
34-64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
33 R-81 32 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $16.989.672 Задржи група