Профил на менаџерот: Carlo Rossinho

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Carlo Rossinho
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 11, 2011
Последна интеракција: Окт 19 2014, 19:52:05
Постови на форумот:281  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (237)
Освоени поени:0 (411)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (32)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (1.73)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(28/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Carlo Rossinho Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 4
Број на најавувања:2504
Време поминато на ГПРО:1336.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Да види некого

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
42-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
41 A-59 10 0 1 0 0 16 5 3.2 R2 - Pipirelli $-8.697.405 Пензиониран
40 P-9 37 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Avonn $33.012.670 Испаднат
39 A-54 2 2 6 0 1 68 17 4 R1 ? Pipirelli $139.486.975 Промовиран
38 A-54 8 0 2 0 0 27 17 1.59 QF ? Pipirelli $160.109.482 Задржи група
37 A-54 13 0 1 0 0 17 16 1.06 R1 - Pipirelli $133.289.648 Задржи група
36 A-54 10 0 2 0 0 27 17 1.59 QF ? Pipirelli $125.199.678 Задржи група
35 A-54 7 0 1 1 0 30 17 1.76 R2 ? Pipirelli $102.662.253 Задржи група
34 A-54 8 1 3 0 1 33 17 1.94 QF ? Pipirelli $109.043.212 Задржи група
33 A-54 7 0 2 0 0 31 17 1.82 R1 ? Pipirelli $102.279.549 Задржи група
32 A-54 9 0 1 0 0 23 17 1.35 SF 479 Pipirelli $93.440.060 Задржи група
31 A-54 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $64.485.443 Задржи група
30 A-54 16 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 574 Pipirelli $37.853.142 Задржи група
29 R-40 2 2 9 0 0 80 17 4.71 W ? Pipirelli $50.678.602 Промовиран
28 R-40 7 0 3 0 0 33 17 1.94 R1 2079 Pipirelli $14.816.523 Задржи група
27 R-40 16 0 1 0 0 10 14 0.71 - - Pipirelli $15.482.540 Задржи група