Профил на менаџерот: Ladislav Nyiri

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Ladislav Nyiri
Држава: Словачка
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 25, 2011
Последна интеракција: Денес во 14:13:05
Постови на форумот:121  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (264)
Освоени поени:44 (810)
Победи:1 (34)
Подиуми:3 (69)
Пол-позиции:1 (40)
Најбрзи круга:0 (34)
Просечно поени/трка: 3.14 (3.07)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 23, 2019)
Достигнувања:

38% отклучени

(132/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ladislav Nyiri Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 8
Број на најавувања:5155
Време поминато на ГПРО:1645.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Свршен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 8
Позиција во сезоната:6
Пари: $??.???.???
Возач: Alexandro Maia (166)
Технички Директор: Graham Parish (102)
Екипа во целост:21
Гуми: Yokomama
Име на тим: Slovak National F1 Team
Екипен пласман:205
Поени на тимот:242.3333

Спонзори

Martina (A39) - 2 трки
Ghortex (P8) - 25 трки
Seco (P8) - 8 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-8 19 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 280 Yokomama $40.604.382 Задржи група
72 A-39 1 7 10 9 10 102 17 6 W 1547 Pipirelli $115.023.654 Промовиран
71 A-39 7 0 2 0 2 28 17 1.65 R1 2834 Pipirelli $51.763.687 Задржи група
70 R-96 1 9 13 7 10 130 17 7.65 W 1920 Pipirelli $38.227.985 Промовиран
69 R-96 4 1 5 1 3 81 17 4.76 QF 2808 Pipirelli $-20.934.919 Задржи група
48-68 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 P-23 35 0 0 0 0 0 6 0 R1 - Dunnolop $45.018.220 Пензиониран
46 A-106 2 2 5 3 1 80 17 4.71 R2 ? Pipirelli $94.381.232 Промовиран
45 A-106 9 0 1 0 1 22 17 1.29 R1 813 Pipirelli $82.089.414 Задржи група
44 A-106 14 1 1 0 1 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $68.121.889 Задржи група
43 R-311 2 4 15 5 0 128 17 7.53 F 2089 Pipirelli $74.549.212 Промовиран
42 R-311 10 1 1 1 2 25 17 1.47 R1 2405 Pipirelli $-21.438.415 Задржи група
32-41 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
31 R-195 9 1 4 1 0 46 13 3.54 R1 - Pipirelli $31.287.217 Задржи група
30 A-14 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $-42.066.452 Испаднат
29 A-14 20 0 0 0 1 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $44.758.629 Задржи група
28 R-71 1 7 9 12 3 95 17 5.59 F ? Pipirelli $43.599.202 Промовиран
27 R-71 26 0 0 0 0 0 10 0 - - Pipirelli $-8.206.497 Задржи група