Профил на менаџерот: Dekster Jesus

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Dekster Jesus
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 3, 2011
Последна интеракција: Јул 14 2020, 22:07:21
Постови на форумот:66  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (621)
Освоени поени:0 (1237)
Победи:0 (49)
Подиуми:0 (113)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:0 (37)
Просечно поени/трка: - (1.99)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

41% отклучени

(146/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dekster Jesus Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 10
Број на најавувања:7090
Време поминато на ГПРО:1913.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 2
Позиција во сезоната:34
Пари: $??.???.???
Возач: Jo Grosjean (158)
Технички Директор: Ray Stewart (110)
Екипа во целост:46
Гуми: blank
Име на тим: Scuderia União Brasil
Екипен пласман:227
Поени на тимот:0

Спонзори

Emersen Electric (A43) - 7 трки
Fijutsu (A43) - 3 трки
Any-SMS (A43) - 7 трки
TargetMe (A43) - 1 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 P-10 2 3 7 2 4 72 17 4.24 W 158 Dunnolop $50.054.615 Промовиран
75 P-10 14 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 350 Dunnolop $70.258.439 Задржи група
74 P-10 29 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 535 Dunnolop $98.914.038 Задржи група
73 A-43 1 15 16 10 13 159 17 9.35 W 555 Pipirelli $133.007.103 Промовиран
72 A-43 8 0 2 0 0 30 17 1.76 R2 1131 Pipirelli $138.257.243 Задржи група
71 A-43 21 0 0 0 0 3 17 0.18 QF 1676 Pipirelli $131.708.462 Задржи група
70 A-43 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 3884 Pipirelli $135.173.941 Задржи група
69 A-43 12 0 2 0 1 18 17 1.06 R1 3989 Pipirelli $126.567.050 Задржи група
68 A-43 8 1 3 0 0 29 17 1.71 R1 1293 Pipirelli $98.954.310 Задржи група
67 A-43 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2252 Pipirelli $31.163.476 Задржи група
66 A-43 21 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 4176 Pipirelli $10.452.413 Задржи група
65 P-17 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 5763 Yokomama $-12.956.544 Испаднат
64 P-17 4 2 6 2 2 66 17 3.88 SF 157 Dunnolop $9.927.079 Задржи група
63 P-17 23 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 497 Dunnolop $79.688.606 Задржи група
62 A-81 1 8 13 5 11 121 17 7.12 F 578 Pipirelli $116.864.332 Промовиран
61 A-81 6 2 4 0 1 47 17 2.76 QF 1085 Pipirelli $113.232.621 Задржи група
60 A-81 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2093 Pipirelli $78.894.303 Задржи група
59 A-81 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 1693 Pipirelli $19.100.554 Задржи група
58 A-81 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 2573 Pipirelli $12.906.811 Задржи група
57 P-9 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 481 Dunnolop $6.762.746 Испаднат
56 M-3 39 0 0 0 0 0 17 0 - 2408 Pipirelli $28.838.906 Испаднат
55 P-6 1 3 8 1 0 74 17 4.35 F 174 Dunnolop $21.329.950 Промовиран
54 P-6 7 0 1 0 0 22 17 1.29 R2 376 Dunnolop $13.683.567 Задржи група
53 P-6 26 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 641 Dunnolop $745.289 Задржи група
52 A-13 1 4 13 0 1 109 17 6.41 SF 409 Pipirelli $32.100.291 Промовиран
51 A-13 6 0 4 0 0 44 17 2.59 F 673 Pipirelli $19.163.770 Задржи група
50 A-13 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 1305 Pipirelli $20.807.836 Задржи група
49 R-109 3 4 7 4 2 89 17 5.24 QF ? Pipirelli $22.392.219 Промовиран
48 A-51 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2475 Pipirelli $6.424.261 Испаднат
47 A-51 15 0 1 0 0 10 16 0.62 R2 - Pipirelli $37.526.396 Задржи група
46 A-51 11 1 1 0 0 15 17 0.88 QF 1194 Pipirelli $9.441.227 Задржи група
45 R-244 1 5 10 1 0 109 17 6.41 W 2149 Pipirelli $21.081.036 Промовиран
44 R-244 9 0 2 1 1 27 10 2.7 - - Pipirelli $5.751.632 Задржи група
35-43 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 R-81 19 0 0 0 0 4 7 0.57 - - Pipirelli $9.218.198 Задржи група
32-33 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
31 R-138 6 0 2 2 1 38 13 2.92 R1 - Pipirelli $-4.761.583 Задржи група
30 R-138 8 0 4 0 0 31 14 2.21 R1 - Pipirelli $-9.607.842 Задржи група
29 R-138 4 1 5 0 0 53 11 4.82 - - Pipirelli $-2.752.222 Задржи група
28 R-138 14 0 1 0 0 8 14 0.57 R2 - Pipirelli $-17.750.813 Задржи група
27 R-138 22 0 0 0 0 0 8 0 - - Pipirelli $-13.175.044 Задржи група