Профил на менаџерот: Antonio Cerqueira

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Antonio Cerqueira
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 5, 2011
Последна интеракција: Денес во 04:35:02
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (799)
Освоени поени:4 (1511)
Победи:0 (53)
Подиуми:0 (139)
Пол-позиции:0 (55)
Најбрзи круга:1 (47)
Просечно поени/трка: 0.67 (1.89)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

48% отклучени

(168/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Antonio Cerqueira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 11
Број на најавувања:7081
Време поминато на ГПРО:2117.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 24
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Tomas Enge (145)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:31
Гуми: Contimental
Име на тим: Brothers Of Speed
Екипен пласман:253
Поени на тимот:91.133

Спонзори

Down Chemical (M4) - 1 трки
Travelux (P6) - 5 трки
Chanels (P6) - 25 трки
Armania (P6) - 19 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 P-24 17 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 3346 Yokomama $21.616.546 Задржи група
73 M-4 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 3888 Yokomama $5.999.746 Испаднат
72 M-4 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 4524 Yokomama $46.408.115 Задржи група
71 P-6 3 1 7 0 2 71 17 4.18 F 119 Yokomama $23.789.446 Промовиран
70 P-6 12 1 2 0 0 18 17 1.06 - 1258 Yokomama $11.751.331 Задржи група
69 A-80 1 6 10 8 3 109 17 6.41 SF 644 Pipirelli $53.920.324 Промовиран
68 A-80 14 0 1 0 1 16 17 0.94 R2 1697 Pipirelli $7.548.823 Задржи група
67 P-24 36 0 0 0 0 0 17 0 - 3680 Pipirelli $39.359.254 Испаднат
66 P-24 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 2505 Yokomama $37.811.762 Задржи група
65 P-24 4 1 7 0 1 65 17 3.82 QF 125 Yokomama $14.420.809 Задржи група
64 P-24 20 0 0 0 0 5 15 0.33 R2 4716 Avonn $11.375.427 Задржи група
63 P-24 10 0 0 0 1 20 17 1.18 QF 308 Dunnolop $60.844.518 Задржи група
62 P-24 11 0 1 0 1 16 17 0.94 - 445 Yokomama $71.042.998 Задржи група
61 A-1 3 2 10 2 3 92 17 5.41 F 1339 Pipirelli $182.763.714 Промовиран
60 A-1 7 0 3 0 0 41 15 2.73 - 5353 Pipirelli $144.642.873 Задржи група
59 A-1 18 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 4350 Pipirelli $173.224.384 Задржи група
58 A-1 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 3227 Pipirelli $197.216.291 Задржи група
57 A-1 7 1 2 0 0 27 17 1.59 R2 2587 Pipirelli $181.677.636 Задржи група
56 A-1 11 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 2804 Pipirelli $192.375.835 Задржи група
55 A-1 17 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 2580 Pipirelli $145.480.993 Задржи група
54 R-244 1 7 16 17 5 137 17 8.06 W 4271 Pipirelli $73.324.395 Промовиран
53 R-244 5 5 6 8 0 65 12 5.42 R1 8181 Pipirelli $-30.086.697 Задржи група
52 P-17 40 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $12.552.176 Спец пот
51 M-2 34 0 0 0 0 1 16 0.06 - - Yokomama $6.836.517 Испаднат
50 M-2 28 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Contimental $13.875.254 Задржи група
49 M-2 12 0 1 0 0 17 17 1 R1 ? Dunnolop $28.730.191 Задржи група
48 M-2 5 2 3 0 1 40 17 2.35 R2 126 Contimental $8.194.918 Задржи група
47 M-2 4 2 4 0 1 51 17 3 R1 ? Dunnolop $17.868.304 Задржи група
46 M-2 4 2 4 0 5 38 17 2.24 - ? Contimental $103.167.570 Задржи група
45 P-19 3 2 9 5 0 74 17 4.35 SF ? Avonn $146.690.849 Промовиран
44 P-19 7 0 1 0 0 26 17 1.53 R1 ? Avonn $141.402.193 Задржи група
43 P-19 17 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Avonn $173.570.611 Задржи група
42 A-86 2 5 9 4 5 92 17 5.41 QF ? Pipirelli $150.875.259 Промовиран
41 A-86 9 1 1 0 1 17 17 1 R1 ? Pipirelli $116.840.370 Задржи група
40 A-86 12 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $93.035.408 Задржи група
39 P-13 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $124.485.053 Испаднат
38 M-3 29 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Dunnolop $67.751.302 Испаднат
37 P-6 2 5 8 2 7 79 17 4.65 R1 ? Dunnolop $104.723.566 Промовиран
36 P-6 15 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 596 Pipirelli $159.084.523 Задржи група
35 P-6 18 0 1 0 1 8 17 0.47 - ? Dunnolop $161.118.267 Задржи група
34 A-47 2 4 9 7 4 79 17 4.65 QF ? Pipirelli $193.408.752 Промовиран
33 A-47 13 0 1 0 0 19 17 1.12 R2 ? Pipirelli $143.613.552 Задржи група
32 A-47 13 0 1 0 0 12 17 0.71 QF ? Pipirelli $94.619.488 Задржи група
31 A-47 15 0 1 0 2 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $48.408.177 Задржи група
30 R-148 2 5 7 1 0 90 17 5.29 SF 1010 Pipirelli $33.778.528 Промовиран
29 A-6 29 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Pipirelli $-3.034.079 Испаднат
28 R-179 6 0 6 1 0 63 17 3.71 SF 1176 Pipirelli $5.794.815 Промовиран*
27 R-179 13 1 2 0 0 21 6 3.5 - - Pipirelli $2.089.611 Задржи група