Профил на менаџерот: Jacek Banasiak

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jacek Banasiak
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 7, 2011
Последна интеракција: Јул 7 2020, 17:31:36
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (199)
Освоени поени:35 (471)
Победи:0 (3)
Подиуми:2 (25)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: 2.5 (2.37)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(36/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jacek Banasiak Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 11
Број на најавувања:395
Време поминато на ГПРО:175.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 156
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Michael Mass (98)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Zsara (R156) - 21 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
67-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
66 R-39 7 0 1 0 0 29 14 2.07 R2 6227 Pipirelli $30.073.982 Задржи група
63-65 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
62 R-18 24 0 0 0 0 0 1 0 - 10978 Pipirelli $-294.803 Задржи група
61 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
60 R-119 16 0 0 0 0 1 5 0.2 R2 9774 Pipirelli $23.047.184 Задржи група
59 R-119 12 0 0 0 0 15 11 1.36 R2 7488 Pipirelli $39.847.664 Задржи група
58 R-119 6 0 1 0 0 43 17 2.53 R2 3581 Pipirelli $17.230.255 Задржи група
57 R-119 7 0 2 0 2 54 15 3.6 R2 5965 Pipirelli $45.392.585 Задржи група
50-56 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 R-288 10 0 0 0 0 23 14 1.64 R2 - Pipirelli $15.898.078 Задржи група
47-48 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 A-98 36 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $18.042.221 Пензиониран
45 R-360 4 1 4 0 0 63 15 4.2 W - Pipirelli $34.058.635 Промовиран
41-44 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
40 A-93 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-9.185.579 Пензиониран
39 A-93 28 0 0 0 0 0 8 0 R1 - Pipirelli $3.429.420 Задржи група
38 R-394 6 1 6 1 0 60 17 3.53 W 2603 Pipirelli $11.419.208 Промовиран
34-37 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
33 A-9 26 0 0 0 0 2 15 0.13 R1 - Pipirelli $-47.265.770 Испаднат
32 R-73 2 0 5 12 0 70 17 4.12 W 1916 Pipirelli $44.548.065 Промовиран
30-31 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 A-23 37 0 0 0 0 0 6 0 - - Pipirelli $-31.855.674 Испаднат
28 R-53 4 1 4 0 0 68 17 4 SF 1692 Pipirelli $25.512.850 Промовиран*
27 R-53 20 0 0 0 0 4 7 0.57 - - Pipirelli $15.182.625 Задржи група