Профил на менаџерот: Lucas Urristi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Lucas Urristi
Држава: Уругвај
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 8, 2011
Последна интеракција: Апр 14 2020, 19:05:09
Постови на форумот:230  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (370)
Освоени поени:0 (838)
Победи:0 (39)
Подиуми:0 (75)
Пол-позиции:0 (53)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: - (2.26)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 10, 2013)
Достигнувања:

33% отклучени

(118/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Lucas Urristi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 12
Број на најавувања:4150
Време поминато на ГПРО:1147 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска со

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
75 R-104 17 0 0 0 0 2 5 0.4 - 9257 Pipirelli $17.976.106 Задржи група
66-74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 A-71 40 0 0 0 0 0 0 - - 11762 Pipirelli $4.337.799 Пензиониран
64 A-71 24 0 0 0 0 0 13 0 R2 6353 Pipirelli $24.595.799 Задржи група
63 R-173 1 8 14 13 1 134 17 7.88 W 3863 Pipirelli $43.194.541 Промовиран
62 R-173 7 2 5 2 0 50 12 4.17 - 6308 Pipirelli $-3.630.604 Задржи група
55-61 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 A-72 13 1 2 1 0 23 10 2.3 R2 8247 Pipirelli $24.040.413 Пензиониран
53 A-72 19 0 0 0 1 6 15 0.4 R2 6727 Pipirelli $47.654.437 Задржи група
52 R-311 2 6 11 14 1 105 14 7.5 SF - Pipirelli $41.965.027 Промовиран
49-51 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
48 A-81 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-20.849.328 Пензиониран
47 R-46 5 2 6 0 0 52 10 5.2 QF - Pipirelli $29.696.672 Промовиран
46 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-21 21 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-24.153.000 Задржи група
44 R-21 3 2 4 5 1 58 10 5.8 SF - Pipirelli $-13.425.405 Задржи група
43 P-1 31 0 0 0 0 2 11 0.18 R1 - Contimental $-20.762.013 Спец пот
42 P-1 15 1 1 0 0 15 17 0.88 QF ? Avonn $24.252.407 Задржи група
41 P-1 13 0 1 0 0 10 16 0.62 R2 - Contimental $32.221.945 Задржи група
40 A-35 2 6 7 4 3 71 17 4.18 QF ? Pipirelli $59.770.495 Промовиран
39 A-35 5 1 4 0 3 45 17 2.65 QF ? Pipirelli $37.411.107 Задржи група
38 A-35 18 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 ? Pipirelli $51.580.212 Задржи група
37 A-35 20 0 0 0 0 7 16 0.44 R2 - Pipirelli $22.116.624 Задржи група
36 A-35 11 0 2 0 0 21 16 1.31 QF - Pipirelli $29.432.628 Задржи група
35 A-35 10 0 0 0 0 22 16 1.38 QF - Pipirelli $18.651.834 Задржи група
34 A-35 17 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $14.064.246 Задржи група
33 A-35 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 498 Pipirelli $13.072.365 Задржи група
32 R-139 5 6 7 14 8 77 17 4.53 QF ? Pipirelli $73.022.467 Промовиран*
31 A-16 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 1078 Pipirelli $3.911.473 Испаднат
30 R-39 4 3 8 0 0 70 17 4.12 SF ? Pipirelli $29.435.881 Промовиран*
29 R-39 7 1 2 0 0 45 17 2.65 SF 2346 Pipirelli $-3.558.227 Задржи група
28 R-39 28 0 0 0 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $-6.158.595 Задржи група
27 R-39 28 0 0 0 0 0 6 0 - - Pipirelli $-11.621.094 Задржи група